Zapraszamy na warsztat: FUTURE OF BIOFUELS. Policy, Environment and Technology

Zapraszamy na warsztat: FUTURE OF BIOFUELS. Policy, Environment and Technology
....

{więcej}FUTURE OF BIOFUELS. Policy, Environment and Technology będzie najbardziej aktualną i interaktywną platformą skierowaną do wyższej kadry kierowniczej oraz przedstawicieli światowych koncernów zajmujących się problematyką biopaliw.To międzynarodowe wydarzenie, które da szansę wspólnego podjęcia dyskusji na temat możliwości jakie niesie za sobą ten szybko rozwijający się sektor!
 
Europejski rynek biopaliw jako alternatywnych nośników energii stoi przed nowymi wyzwaniami. Okazało się, że założone cele w zakresie zastępowania paliw kopalnych biopaliwami, których technologie polegały na prostych metodach przystosowania produktów rolno spożywczych, głównie etanolu gorzelnianego i olejów roślinnych do możliwości ich zastosowania do napędu silników spalinowych, bezpośrednio lub w kompozycjach z paliwami konwencjonalnymi nie mogą być osiągnięte z powodów społecznych, technicznych oraz niezrównoważoności środowiskowej. Stąd też koniecznym stało się dostosowanie rozwiązań w tym zakresie tak, aby perspektywiczne biopaliwa produkowane były nie tylko zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, ale również w ramach efektywnych procesów technologicznych. Tych, oraz wielu innych problemów związanych z rynkiem biopaliw dotyczyć będzie konferencja FUTURE OF BIOFUELS. Policy, Environment and Technology. 
 
Wydarzenie to będzie źródłem fachowej wiedzy, płaszczyzną wymiany doświadczeń i praktyk stosowanych przez liderów w branży, a także doskonałą okazją do nawiązania wartościowych kontaktów o charakterze biznesowym. Organizatorzy starają się też o możliwość zapoznania uczestników z aktualną wizją rozwoju biopaliw w USA i w Chinach, co może przyczynić się do racjonalizacji tego rozwoju w całym świecie. Innym, ciekawym elementem eventu będą pokazy młodych wynalazców, którzy zaprezentują swoje pomysły, projekty i prototypy, dotyczące branżowych rozwiązań technologicznych. Dodatkowo, po pierwszym dniu konferencji wszyscy uczestnicy zaproszeni zostaną na przyjęcie w Hotelu Sheraton, gdzie wyśmienite dania oraz koktajle wzmocnią atmosferę nawiązywania kontaktów.
 
Konferencja zaprojektowana została w oparciu o koncepcję wydarzeń interaktywnych, opartych na networkingu oraz wymianie stanowisk. Bardzo interesujący jest też mocno europejski charakter prelegentów oraz uczestników, który pozwoli na rozszerzenie perspektywy postrzegania problemów związanych z biopaliwami.
 
FUTURE OF BIOFUELS. Policy, Environment and Technology  odbędzie się w dniach 9-10 października 2013 w Poznaniu. Powiązanie dat z odbywającymi się w tym samym czasie targami POLEKO umożliwia połączenie uczestnictwa w obu wydarzeniach, zwłaszcza delegatom z Polski. Będzie też szansą poznania historycznego miasta Poznania, stolicy regionu Wielkopolska, który od wielu lat jest prężnym i dynamicznym ośrodkiem biznesowym.
 
FUTURE OF BIOFUELS. Policy, Environment and Technology zdecydowanie jest wydarzeniem, które warto uwzględnić w swoim branżowym kalendarzu!
Swoim patronatem objęły je już m.in. Polska Platforma Technologiczna Biopaliw, Instytut Ekologii i Bioetyki, portal GRAMwZIELONE.PL, OZE.pl, a także liczne czasopisma!
 
Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie:
http://futurebiofuels.eu
 
WAŻNE! Ze względu na interaktywny i warsztatowy charakter wydarzenia, liczba miejsc jest ograniczona! Zachęcamy więc do szybkiej rejestracji!

 

REKLAMA
REKLAMA