Ministerstwo Gospodarki zachęca do oszczędzania energii

Ministerstwo Gospodarki zachęca do oszczędzania energii
Gramwzielone.pl (c)

{więcej}Ministerstwo Gospodarki rozpoczęło ogólnopolską kampanie informacyjną-edukacyjną mającą zachęcać do racjonalnego gospodarowania energią. Spoty zachęcające do wyboru urządzeń energooszczędnych pojawią się w telewizji w dniach 7-27 kwietnia 2014 r.

Kampania informacyjna Ministerstwa Gospodarki promująca racjonalne wykorzystanie energii powadzona jest w ramach programu „Polityki energetycznej Polski”, w którym efektywność energetyczna jest jednym z priorytetów.

REKLAMA

Jak wynika z analiz MG różnica kosztów w cyklu życia (koszt zakupu i eksploatacji) między np. standardową i energooszczędną lodówką wynosi ponad 330 zł. Zakup energooszczędnej chłodziarki pomimo wyższej ceny jest bardziej opłacalny. Dzięki zastosowaniu energooszczędnej lodówki możliwe jest bowiem zaoszczędzenie ponad 40% energii. Szacuje się, że roczne oszczędności energii z tytułu zakupu energooszczędnych urządzeń gospodarstwa domowego wynoszą 441 GWh i stanowią ok. 0,4%. rocznego zużycia energii w Polsce.

REKLAMA

Kampania została sfinansowana ze środków Projektu Efektywności Energetycznej GEF, który zakończył się w dniu 31 października 2012 r.

gramwzielone.pl/Ministerstwo Gospodarki