Dopłaty do budowy domów energooszczędnych z NFOŚiGW. Pierwsze efekty

Dopłaty do budowy domów energooszczędnych z NFOŚiGW. Pierwsze efekty
Gramwzielone.pl (c)

{więcej}Jak poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wnioski o przyznanie dopłaty do kredytu na budowę domów energooszczędnych zgłaszają pierwsi chętni. 

Uruchomiony niedawno przez NFOŚiGW program dopłat do budowy domów energooszczędnych zakłada wsparcie w postaci dopłaty w wysokości 30 tys. zł brutto w przypadku budowy domu jednorodzinnego w standardzie energooszczędnym (zużycie energii ≤ 40 kWh/m2*rok) oraz 50 tys. zł brutto w standardzie pasywnym (zużycie energii ≤ 15 kWh/m2*rok) – a także 11 tys. zł brutto w przypadku zakupu lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych zbudowanych w standardzie energooszczędnym oraz 16 tys. zł brutto w przypadku lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym zbudowanym w standardzie pasywnym. 

REKLAMA

Jak poinformował dzisiaj NFOŚiGW, do końca marca złożono 65 wniosków o dopłatę i podpisano 49 umów kredytowych obejmujących dopłatę z NFOŚiGW.  

REKLAMA

Program dopłat do kredytu na budowę domów energooszczędnych będzie realizowany do roku 2018, przy czym wydatkowanie środków będzie można realizować do roku 2022. Jego budżet wynosi 300 mln zł, przy czym NFOŚiGW zakłada wydanie 100 mln zł do roku 2015 i pozostałych środków do roku 2018.  

gramwzielone.pl