Energooszczędne rozwiązania dla domu. II Konferencja Eco&Smart za nami

Energooszczędne rozwiązania dla domu. II Konferencja Eco&Smart za nami

W czwartek, 6 października, na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się II Konferencja Eco&Smart „Energooszczędne i nowoczesne rozwiązania dla domu”.  

Firma Sanpol jako organizator zadbała o odpowiednie zaplecze merytoryczne, zapraszając uznanych producentów w branży grzewczej, łazienkowej i instalacyjnej, którzy pochylili się nad tematem oszczędzania wody, odnawialnych źródeł energii, dolnych źródeł ciepła dla pomp gruntowych, wydajności i energooszczędności wentylacji, a także modernizacji instalacji grzewczej.

Było merytorycznie, fachowo (ogromna dawka specjalistycznej wiedzy), a także dopisała frekwencja, co widać na załączonych zdjęciach. Instalatorzy chętnie dyskutowali i zabierali głos, aby ze swojej strony przedstawić problemy i wątpliwości, z którymi borykają się w codziennej pracy. 
 
Konferencję „Energooszczędne i nowoczesne rozwiązania dla domu” rozpoczęła dyrektor operacyjna Sanpol Dobrochna Kasperek, która przedstawiła projekt Eco&smart (jedna z trzech nowych kategorii produktowych Sanpol), a także wprowadziła nas w ideę Zrównoważonego Rozwoju, który zajmuje ważne miejsce w strategii naszej firmy. 
 
Było ciekawie również za sprawą kolejnych prelegentów z takich firm jak  GROHE, Ariston Group, Prawtech, STIEBEL ELTRON, Kospel, Zehnder oraz De Dietrich, którzy przygotowali merytoryczne prezentacje, a na koniec wzięli udział w panelu dyskusyjnym, poprowadzonym przez Piotra Adamczaka z firmy Sanpol. 
 
Podczas konferencji „Energooszczędne i nowoczesne rozwiązania dla domu” prelegenci poruszyli wiele istotnych kwestii dotyczących: zrównoważonego rozwoju (cele ONZ), ekologii oraz oszczędzania wody (Grohe), odnawialnych źródeł energii (np. pomp ciepła Ariston, Stiebel, Kospel), dolnych źródeł ciepła dla pomp gruntowych (Prawtech), wydajności i energooszczędności wentylacji (Zehnder), a także modernizacji instalacji grzewczej (De Dietrich). 

REKLAMA

– Zadziwiające jest to, ile może dać nam ziemia: świeże owoce i warzywa, zdrowe zioła i piękne kwiaty. Ziemia dba o nas nawet zimą, a gruntowe pompy ciepła czerpią z niej energię do ogrzania naszych domów przez cały rok – mówi Tomasz Tchórzewski 

Zarówno podczas wystąpień prelegentów, jak i w trakcie panelu dyskusyjnego rozmawialiśmy o teraźniejszości, ale także o wyzwaniach, jakie czekają branżę w przyszłości. Już dzisiaj należy podejmować szereg działań, aby zapobiec problemom z zasobami wody czy węgla, cenami prądu oraz gazu. 

Dlatego tak ważne jest, aby myśleć globalnie, ale jednocześnie szukać rozwiązań lokalnych, które już teraz można wdrażać z myślą o przyszłych pokoleniach. 
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i prelegentom za owocny czas w MTP – Międzynarodowe Targi Poznańskie. Mamy nadzieję, że niedługo zobaczymy się równie licznie (albo i jeszcze liczniej!) na kolejnej konferencji Eco&Smart. 

Materiał dostarczony przez firmę Sanpol sp. z o.o. – czołowego dystrybutora branży systemów grzewczych, instalacyjnych, wyposażenia łazienek i wnętrz. 

REKLAMA

 

 


artykuł sponsorowany