Enea i Energa chcą ponieść ceny energii. Przez kogenerację

Enea i Energa chcą ponieść ceny energii. Przez kogenerację
Energa press

{więcej}Obaj sprzedawcy energii skierowali do Urzędu Regulacji Energetyki pisma, w którym wnioskują o podniesienie cen energii w związku z kosztami ponoszonymi z tytułu obowiązku kogeneracyjnego. 

Polska Agencja Prasowa cytuje Agnieszkę Głośniewską z URE, która informuje, że jak do rej pory Urząd otrzymał dwa wnioski o korektę taryf cen energii elektrycznej w II połowie tego roku. 

Enea i Energa, które są autorami wspomnianych wniosków, chcą, aby URE zaakceptował wnioskowane podniesienie taryf za energię. Wniosek uzasadniają ostatnimi zmianami w zakresie przywrócenia wsparcia dla operatorów jednostek kogeneracyjnych. Wyższe koszty funkcjonowania w związku z obowiązkiem zakupu świadectw kogeneracyjnych sprzedawcy energii chcą przenieść w rachunku za energię na odbiorców końcowych. 

REKLAMA
REKLAMA

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził na 2014 r. taryfy na sprzedaż energii elektrycznej niższe niż w 2013 r., co wynikało w dużej mierze z niższych kosztów ponoszonych przez sprzedawców energii będących efektem niższych cen energii na rynku hurtowym. 

W ostatnich miesiącach ceny energii na giełdzie zaczęły jednak rosnąć, co powinno przełożyć się na presję na podniesienie taryf dla odbiorców końcowych. Zgodnie z obowiązującym prawem, na proponowaną przez operatorów cenę energii musi jednak zgodzić się Urząd Regulacji Energetyki. 

gramwzielone.pl