URE: wszyscy sprzedawcy chcą podniesienia cen energii

URE: wszyscy sprzedawcy chcą podniesienia cen energii
tuija, flickr cc

{więcej}Wszyscy najwięksi sprzedawcy energii złożyli w Urzędzie Regulacji Energetyki wnioski o podniesienie cen energii dla odbiorców końcowych. 

Jak poinformowała „Rzeczpospolita” powołując się na Urząd Regulacji Energetyki, wnioski o podniesienie cen energii złożyły Enea, Energa, PGE i Tauron. Wszystkie firmy argumentują zamiar podniesienia cen energii ponownym uruchomieniem systemu wsparcia dla kogeneracji, który podniesie koszty sprzedawców energii nakładając na nich obowiązek zakupu świadectw pochodzenia energii produkowanej w systemach kogeneracyjnych – tzw. żółtych lub czerwonych certyfikatów. 

REKLAMA

URE nie podał jeszcze, jaki jest wnioskowany wzrost cen energii. Taryfy za energię zatwierdzone przez URE na 2014 r. były niższe w przypadku gospodarstw domowych średnio o 2,5%. Wraz ze wzrostem giełdowych cen energii możemy jednak spodziewać się podniesienia taryf dla odbiorców końcowych na drugą połowę 2014 r.

REKLAMA

Jak miało to miejsce w ostatnich latach URE może nie zgodzić się na wnioskowany przez sprzedawców wzrost cen energii i wystąpić do sprzedawców o skorygowanie swoich wniosków. 

gramwzielone.pl