Lubelskie: PGE będzie mieć monopol na wykonywanie przyłączy energii

Lubelskie: PGE będzie mieć monopol na wykonywanie przyłączy energii
DONG press

{więcej}Lubelski oddział PGE Dystrybucja chce w całości przejąć usługi polegające na wykonywaniu przyłączy energii elektrycznej, eliminując tym samym konkurencję. 

Zaalarmowani planami PGE Dystrybucja SA w Lublinie potencjalni odbiorcy energii elektrycznej podpisali w tej sprawie protest.  – Czy na pewno chcemy doprowadzić do unicestwienia długo działających małych i średnich, często rodzinnych, firm, w wielu miastach i miejscowościach naszego regionu, na rzecz dużych, zazwyczaj zagranicznych korporacji, jak to się dzieje np. w handlu? – „Kurier Lubelski” cytuje autorów protestu. 

PGE Dystrybucja w Lublinie potwierdza, że w tym miesiącu przejmie w całości wykonywanie przyłączy i odpowiada, że będzie zlecać ich realizację innym firmom. Spółka dodaje, że już obecnie 90% odbiorców czekających na przyłączenia korzysta z usług PGE. 

REKLAMA
REKLAMA

PGE ma wyłaniać podwykonawców przyłączy w przetargach. Protestujący obawiają się, że przetargi wyeliminują z rynku mniejszych wykonawców i będą je wygrywać duże koncerny

gramwzielone.pl / za „Kurier Lubelski”