REKLAMA
 
REKLAMA

PKO Bank Polski pomoże wspólnotom i spółdzielniom zmniejszyć koszty termomodernizacji

PKO Bank Polski pomoże wspólnotom i spółdzielniom zmniejszyć koszty termomodernizacji
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Minął ponad rok od wprowadzenia dofinansowania na inwestycje w fotowoltaikę na blokach wielorodzinnych w ramach tzw. grantu OZE. Dofinansowanie zainicjowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii, a wdrożeniem programu zajął się Bank Gospodarstwa Krajowego, który przyjmuje wnioski o dotacje. 

Teraz PKO Bank Polski oferuje wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym kredyt Nasz Remont z Grantem OZE. Można z niego sfinansować zakup, montaż, budowę lub modernizację instalacji odnawialnego źródła energii. Środki można przeznaczyć na pompę ciepła, panele fotowoltaiczne lub magazyn energii.

– W Polsce jest około 500 tys. budynków wielorodzinnych. Ich zarządcy mogą teraz skorzystać z kredytu z dofinansowaniem na inwestycję w odnawialne źródła energii, co przełoży się na niższe koszty energii i ogrzewania dla mieszkańców, a jednocześnie przyczyni się do ochrony środowiska. Grant OZE wynosi aż 50 proc. kosztów projektu. Mając na uwadze koszty inwestycji, które szacujemy średnio na około 360 tys. zł, jest to niebagatelne wsparcie dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w jej realizacji – mówi Anna Podgórska, Dyrektor Departamentu Produktów Bankowości Korporacyjnej i Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim.

REKLAMA

Kredyt na projekty finansowane z grantu OZE

Z kredytu Nasz Remont z Grantem OZE mogą skorzystać wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, które ubiegają się o dofinansowanie w formie grantu OZE oferowanego w ramach Programu TERMO. Jest on realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Grant OZE wynosi aż 50 proc. wartości kosztów netto realizowanego przedsięwzięcia.

REKLAMA

Dotychczas podpisano umowy o dofinansowanie na kwotę około 175 mln zł. W programie nadal jest sporo środków, a wnioski o przyznanie grantu OZE można składać w BGK do końca czerwca 2026 r. Więcej o grancie OZE: Sporo wniosków o dofinansowanie w ramach grantu OZE.

Minimalna kwota kredytu oferowanego przez PKO Bank Polski wynosi 10 tys. zł, a maksymalna to 1 mln zł. Środkami z kredytu można pokryć nawet 100 proc. kosztów przedsięwzięcia OZE. Za udzielenie kredytu bank nie pobiera prowizji. Okres kredytowania wynosi nawet 20 lat. PKO Bank Polski udzieli kredytu na podstawie zawiadomienia z BGK o przyznaniu grantu OZE.

Warunki ubiegania się o grant OZE można znaleźć na stronie BGK.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA