Niemieckiemu producentowi paneli PV ponownie grozi upadłość

Niemieckiemu producentowi paneli PV ponownie grozi upadłość
Sunways press

{więcej}Mająca siedzibę w Niemczech i należąca do chińskiego koncernu LDK Solar firma Sunways AG poinformowała o ponownym zgłoszeniu do sądu wniosku o upadłość – zaledwie 7 miesięcy po wyjściu z wcześniejszego postępowania upadłościowego. 

Działający na rynku fotowoltaicznym od ponad 20 lat Sunways specjalizuje się w produkcji komponentów systemów fotowoltaicznych, w tym m.in. w zakresie fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV). Siedziba firmy mieści się w Konstanz, a jej oddziały znajdują się m.in. w Arnstad, Bolonii i Barcelonie. Sunways jest notowany na giełdzie w Frankfurcie. Od 2012 r. większościowym udziałowcem w Sunways jest chiński potentat LDK Solar. 

REKLAMA

Postępowanie upadłościowe wobec Sunways było już prowadzone w ubiegłym roku, jednak przed upadkiem Sunways uchroniła restrukturyzacja długu i ugoda z jednym ze swoich głównych wierzycieli – bankiem BW Bank ze Stuttgartu. 

REKLAMA

Jednak zaledwie po siedmiu miesiącach od zakończenia ostatniej proceduy upadłościowej w niemieckim sądzie ponownei znalazł się wniosek Sunways o przeprowadzenie postępowania upadłościowego. Jak poinformował Sunways, równolegle do rozpoczęcia procedur sądowych władze firmy prowadzą już rozmowy z potencjalnymi inwestorami, a także przygotowują kolejny plan restrukturyzacji i ugody z obecnymi wierzycielami.

Perspektyw firmy Sunways nie poprawia fakt, że należy ona do chińskiego giganta na rynku PV – LDK Solar. Chiński potentat jest sam pogrążony w kłopotach finansowych, wobec których jego przyszłość stoi pod znakiem zapytania. 

gramwzielone.pl