UE zmniejszy minimalną cenę na import paneli fotowoltaicznych z Chin?

UE zmniejszy minimalną cenę na import paneli fotowoltaicznych z Chin?
foto: Suntech press

{więcej}Wyznaczona w ubiegłym roku minimalna cena na import nieobjętych cłami antydumpingowymi chińskich paneli fotowoltaicznych do Unii Europejskiej – według informacji chińskiej prasy – może ulec obniżeniu. 

Prowadzone w ubiegłym roku przez Brukselę dochodzenie antysubsydyjne i antydumpingowe w sprawie importu chińskich paneli fotowoltaicznych na teren Unii Europejskiej mogło zakończyć się wprowadzeniem wysokich ceł antydumpingowych i antysubsydyjnych. 

W połowie ubiegłego roku Komisja Europejska zawarła jednak ugodę z rządem Chin, na podstawie której wprowadzono warunki, po spełnieniu których chińskie panele fotowoltaiczne importowane do Europy miały być wyłączone z tego rodzaju ceł. Określono m.in. minimalną cenę na import chińskich paneli do UE na poziomie 0,56 €/W oraz maksymalny roczny wolumen importu na poziomie 7 GW. 

REKLAMA
REKLAMA

Jednocześnie Komisja Europejska zaznaczyła, że przyjęte w sierpniu ubiegłego roku zasady będą okresowo weryfikowane, a z pierwszą zmianą wskazanych wyżej zasad możemy mieć do czynienia już niedługo. 

Jak podaje bowiem PV Tech, powołując się na chińskie media, minimalna cena importu chińskich paneli fotowoltaicznych może zostać obniżona do poziomu 0,53 €/W. Informacji tych nie potwierdza jednak jak na razie ani Bruksela, ani Pekin.

gramwzielone.pl