BNP Parbias: tysiące kredytów na mikroinstalacje fotowoltaiczne

BNP Parbias: tysiące kredytów na mikroinstalacje fotowoltaiczne
BNP Paribas

Liczba przyznanych przez Bank BNP Paribas kredytów na domowe mikroinstalacje fotowoltaiczne przekroczyła już 10 tys.

Pierwsze instalacje fotowoltaiczne dla prosumentów Bank BNP Paribas sfinansował w 2016 roku. Natomiast w kolejnym roku bank we współpracy z wybranymi partnerami z branży fotowoltaicznej wprowadził kredyt ratalny na inwestycje w PV.

Bank zaoferował wówczas dwa modele finansowania w ramach kredytu dostępnego do 84  lub do 120 miesięcy. Maksymalna kwota, którą może uzyskać kredytobiorca na instalację fotowoltaiczną, wynosi 60 tys. zł.

REKLAMA

Kredyt konsumencki oferowany jest w modelu B2B2C – we współpracy z sieciami handlowymi oraz firmami sprzedającymi i montującymi panele fotowoltaiczne.

Wdrażając ofertę kredytów na domową fotowoltaikę, Bank BNP Paribas nawiązał współpracę z pierwszymi firmami z branży fotowoltaicznej. Początkowo były to Foton Technik, Geo Solar, HelioExperts oraz Soon Energy.

Korzystając z oferty BNP Paribas, można sfinansować nawet w 100 proc. kosztów instalacji fotowoltaicznych, ale także pomp ciepła czy przydomowych elektrowni wiatrowych.  

– Od 2016 roku sukcesywnie rozwijamy ofertę produktową i poszerzamy sieć partnerów, która liczy już ponad 1100 punktów sprzedaży – liderów rynku w skali kraju lub lokalnie. Dla BNP Paribas jest to niezwykle istotne nie tylko z biznesowego punktu widzenia. Czujemy wielką satysfakcję przekładając ambitną strategię CSR na realne działania, które mają niebagatelny wpływ na ograniczanie emisji CO2 – komentuje Krzysztof Wojciechowski, Dyrektor Zarządzający Pionu Sprzedaży Consumer Finance w Banku BNP Paribas.

REKLAMA

W 2015 roku Bank BNP Paribas zaprzestał finansowania wszelkich projektów budowy nowych inwestycji węglowych i zapoczątkował proces wyjścia z finansowania sektora węglowego. W zgodzie z nową strategią priorytetem banku stało się finansowanie transformacji energetycznej.

Obecnie w  swojej ofercie bank posiada także kredyt inwestycyjny o nazwie „Zielona Energia” przeznaczony na finansowanie budowy elektrowni wiatrowych, elektrowni wodnych, fotowoltaicznych oraz instalacji do wytwarzania energii elektrycznej i/lub energii cieplnej z biomasy lub z biogazu.

Z kredytu mogą korzystać podmioty prowadzące lub podejmujące działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Jednym z podstawowych warunków wykorzystania kredytu jest przedstawienie przez klienta promesy koncesji na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych, wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – o ile koncesja jest wymagana przepisami prawa.

Kredyt może zostać przyznany nawet na 15 lat. Dopuszcza się możliwość udzielenia karencji w spłacie kapitału – jednak nie dłuższej niż planowany termin osiągnięcia pełnej zdolności produkcyjnej i nie dłuższej niż 2 lata.

redakakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.