BNP Parbias: tysiące kredytów na mikroinstalacje fotowoltaiczne
Liczba przyznanych przez Bank BNP Paribas kredytów na domowe mikroinstalacje fotowoltaiczne przekroczyła już 10 tys.
Pierwsze instalacje fotowoltaiczne dla prosumentów Bank BNP Paribas sfinansował w 2016 roku. Natomiast w kolejnym roku bank we współpracy z wybranymi partnerami z branży fotowoltaicznej wprowadził kredyt ratalny na inwestycje w PV.
Bank zaoferował wówczas dwa modele finansowania w ramach kredytu dostępnego do 84 lub do 120 miesięcy. Maksymalna kwota, którą może uzyskać kredytobiorca na instalację fotowoltaiczną, wynosi 60 tys. zł.
Kredyt konsumencki oferowany jest w modelu B2B2C – we współpracy z sieciami handlowymi oraz firmami sprzedającymi i montującymi panele fotowoltaiczne.
Wdrażając ofertę kredytów na domową fotowoltaikę, Bank BNP Paribas nawiązał współpracę z pierwszymi firmami z branży fotowoltaicznej. Początkowo były to Foton Technik, Geo Solar, HelioExperts oraz Soon Energy.
Korzystając z oferty BNP Paribas, można sfinansować nawet w 100 proc. kosztów instalacji fotowoltaicznych, ale także pomp ciepła czy przydomowych elektrowni wiatrowych.
– Od 2016 roku sukcesywnie rozwijamy ofertę produktową i poszerzamy sieć partnerów, która liczy już ponad 1100 punktów sprzedaży – liderów rynku w skali kraju lub lokalnie. Dla BNP Paribas jest to niezwykle istotne nie tylko z biznesowego punktu widzenia. Czujemy wielką satysfakcję przekładając ambitną strategię CSR na realne działania, które mają niebagatelny wpływ na ograniczanie emisji CO2 – komentuje Krzysztof Wojciechowski, Dyrektor Zarządzający Pionu Sprzedaży Consumer Finance w Banku BNP Paribas.
W 2015 roku Bank BNP Paribas zaprzestał finansowania wszelkich projektów budowy nowych inwestycji węglowych i zapoczątkował proces wyjścia z finansowania sektora węglowego. W zgodzie z nową strategią priorytetem banku stało się finansowanie transformacji energetycznej.
Obecnie w swojej ofercie bank posiada także kredyt inwestycyjny o nazwie „Zielona Energia” przeznaczony na finansowanie budowy elektrowni wiatrowych, elektrowni wodnych, fotowoltaicznych oraz instalacji do wytwarzania energii elektrycznej i/lub energii cieplnej z biomasy lub z biogazu.
Z kredytu mogą korzystać podmioty prowadzące lub podejmujące działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
Jednym z podstawowych warunków wykorzystania kredytu jest przedstawienie przez klienta promesy koncesji na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych, wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – o ile koncesja jest wymagana przepisami prawa.
Kredyt może zostać przyznany nawet na 15 lat. Dopuszcza się możliwość udzielenia karencji w spłacie kapitału – jednak nie dłuższej niż planowany termin osiągnięcia pełnej zdolności produkcyjnej i nie dłuższej niż 2 lata.
redakakcja@gramwzielone.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.