Nomad Electric zbuduje 35 farm PV na modułach dwustronnych

Nomad Electric zbuduje 35 farm PV na modułach dwustronnych
Nomad Electric

Nomad Electric, spółka będąca generalnym wykonawcą i operatorem farm fotowoltaicznych, pozyskała kontrakt na realizację projektów o mocy 33,6 MWp. Inwestorem jest R.Power, lider rynku fotowoltaicznego w Polsce w segmencie dewelopmentu naziemnych farm PV.

R.Power jest jedną z największych firm w sektorze fotowoltaiki w Polsce z udziałem rynkowym szacowanym na poziomie 20 proc. Firma rozwija portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 800 MWp.

W ostatniej aukcji dla OZE, przeprowadzonej pod koniec 2019 roku, spółka zabezpieczyła 15-letnie gwarancje przychodów dla portfela projektów o łącznej mocy aż 122 MW.

REKLAMA

Portfel 35 farm fotowoltaicznych realizowanych dla R.Power przez Nomad Electric obejmie projekty o mocy od 700 kWp do 1 MWp, zlokalizowane na terenie całego kraju. Realizacja zakontraktowanych projektów ma ruszyć w kolejnym kwartale.

Przy budowie farm fotowoltaicznych zostaną  wykorzystane monokrystaliczne moduły dwustronne (bifacjalne) o jednostkowej mocy co najmniej 360 Wp.

REKLAMA

Jak tłumaczy prezes zarządu Nomad Electric, Paweł Czaus, użycie tak zaawansowanych technologicznie modułów podniesie produktywność farm PV.

Wspólnie z inwestorem zdecydowaliśmy się na zastosowanie rozwiązania, które zapewni wzrost efektywności nawet o 15 proc. Jednocześnie naszemu zespołowi udało się zoptymalizować koszt realizacji inwestycji, co przy spadających cenach energii w ramach aukcji jest niezwykle istotne – mówi Paweł Czaus.

Nomad Electric planuje realizację elektrowni fotowoltaicznych o całkowitej mocy 150 MWp do 2021 roku oraz obsługę serwisową w ramach długoterminowych kontraktów dla ponad 300 instalacji PV.

Spółka zabezpieczyła już ponad 170 kontraktów w obszarze utrzymania ruchu i serwisu wielkopowierzchniowych elektrowni PV, oferując serwis techniczny i administracyjny, w tym usługi monitoringu 24/7, serwisu prewencyjnego i serwisu naprawczego oraz zarządzania aktywami na terenie całej Polski.

redakcja@gramwzielone.pl                                                     


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.