Wałbrzyska strefa ekonomiczna inwestuje w fotowoltaikę

Wałbrzyska strefa ekonomiczna inwestuje w fotowoltaikę
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST-PARK

Na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK pojawiła się pierwsza instalacja fotowoltaiczna. W planach jest budowa kolejnych, które zmniejszą koszty przedsiębiorstw działających w ramach SSE Wałbrzych.

Pierwsza instalacja fotowoltaiczna pojawiła się na dachu biurowca Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i pomniejszy koszty jego utrzymania.

Instalacja składa się ze 107 modułów fotowoltaicznych polskiego producenta ML System o łącznej mocy 34,5 kWp, obsługiwanych przez falowniki marki Sofarsolar. Generalnym wykonawcą instalacji była firma Multi Partner Serwis sp. z o.o. z Wołowa.

REKLAMA

SSE Wałbrzych prognozuje oszczędności na energii niezakupionej z sieci dzięki uruchomieniu tej instalacji na około 15 tys. zł rocznie. Inwestycja została zrealizowana bez dofinansowania.

REKLAMA

Na razie jest to pierwsza instalacja fotowoltaiczna uruchomiona na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK.

Jednak Małgorzata Mikołajczyk z Departamentu Komunikacji i Marketingu SSE Wałbrzych zapewnia w korespondencji z portalem Gramwzielone.pl, że w planie jest uruchomienie kolejnych instalacji PV.

– W najbliższym czasie powstanie na terenach wałbrzyskiej strefy 5 nowoczesnych hal przemysłowo-magazynowych. Na dachu każdej z hal mają zostać zamontowane moduły fotowoltaiczne o mocy ok. 50 kWp. Pierwsza hala ma zostać wybudowana w Wałbrzychu przy ul. Villardczyków – komentuje Małgorzata Mikołajczyk.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.