MDI z kontraktami na farmy fotowoltaiczne na ponad 10 mln zł

MDI z kontraktami na farmy fotowoltaiczne na ponad 10 mln zł
R.Power

Działająca na rynku odnawialnych źródeł energii jako generalny wykonawca spółka MDI Energia pozyskała kolejny kontrakt na budowę elektrowni fotowoltaicznych. MDI zbuduje kolejne farmy PV dla R.Power.

MDI Energia poinformowała o podpisaniu ze spółkami celowymi z grupy R.Power umów na budowę 8 elektrowni fotowoltaicznych.

Całkowita wartość kontraktu wynosi 10,75 mln zł netto, przy czym wartość pojedynczej umowy nie przekracza kwoty 2 mln zł netto, a realizacja każdego kontraktu ma nie przekraczać okresu 12 miesięcy.

REKLAMA

To kolejne kontrakty na realizację farm fotowoltaicznych dla R.Power, które pozyskuje MDI Energia. Przed miesiącem zawarto umowy na wykonanie 12 farm PV, każda o mocy nieprzekraczającej 1 MW.

Wcześniej, w lipcu tego roku, firmy poinformowały o podpisaniu umów na budowę 9 elektrowni fotowoltaicznych. Wiadomo, że w tych projektach zostaną wykorzystane dwustronne moduły monokrystaliczne.

REKLAMA

Tylko w tym roku R.Power zakontraktowała budowę około 200 farm PV podpisując dotąd jeszcze umowy z firmami Electrum na wykonanie 28 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 27 MWp, Nomad Electric na budowę 35 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 33,6 MWp, a także z firmą Solartech, która wybuduje dla R.Power w sumie 31 farm PV, każda o mocy maksymalnej 1 MWp.

R.Power jest jedną z największych firm w sektorze fotowoltaiki w Polsce, która w ciągu ostatnich lat wygrała aukcje z projektami na łączną moc prawie 300 MWp. Tylko w Polsce firma rozwija portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 2 GWp, a poza naszym krajem R.Power rozwija projekty także na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii.

MDI Energia SA od 20 lat działa w branży odnawialnych źródeł energii. Spółka posiada sieć 12 oddziałów w całej Polsce. Dotychczas zrealizowała „pod klucz” elektrownie wiatrowe, biogazownie i farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 450 MW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.