Dwa w jednym: panel fotowoltaiczny i kolektor słoneczny

Dwa w jednym: panel fotowoltaiczny i kolektor słoneczny

Francuski producent modułów fotowoltaicznych Dualsun wprowadza na rynek produkt, który ma połączyć produkcję energii elektrycznej z wytwarzaniem energii cieplnej.

Jak informuje PV Magazine, nowy panel marki Dualsun ma osiągać sprawność przetwarzania energii słonecznej w elektryczną na poziomie 20 proc., a jeśli chodzi o właściwości cieplne, ma go charakteryzować uzysk energii na poziomie 600 W z metra kwadratowego przy sprawności optycznej 58,9 proc. lub 58,2 proc. w wersji z dodatkową izolacją.

Moc całkowicie czarnego panelu wynosi 375 Wp i jest o 60 Wp wyższa od mocy wcześniejszej wersji panelu Dualsun. Współczynnik temperatury wynosi -0,34 proc./1 st. C.

REKLAMA

Panel składa się z 360 monokrystalicznych ogniw PERC, ułożonych na „zakładkę”.


Rozmiary panelu wynoszą 1,646 x 1,14 x 35 mm, a waga sięga 31,3 kg w wersji bez dodatkowej izolacji oraz 32,1 kg z izolacją.

REKLAMA

Dualsun ma zapewniać 10-letnią gwarancję produktową i 25-letnią gwarancję na określony uzysk energii.

Panele będą wytwarzane w nowej fabryce Dualsun w miejscowości Jujurieux w departamencie Ain w pobliżu granicy ze Szwajcarią.

 

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.