R.Power zabezpiecza wsparcie dla projektów o mocy niemal 300 MWp

R.Power zabezpiecza wsparcie dla projektów o mocy niemal 300 MWp
R.Power

W wyniku najnowszych aukcji wiatrowo-fotowoltaicznych dla projektów o mocy poniżej oraz powyżej 1 MWp firma R.Power zabezpieczyła prawa do sprzedaży energii z projektów o łącznej mocy 299 MWp. W ciągu ostatnich lat R.Power wygrał aukcje, składając skutecznie oferty w sumie na niemal 700 MWp.

Największy deweloper farm fotowoltaicznych w Polsce poinformował o zabezpieczeniu gwarancji sprzedaży energii w aukcjach w przeprowadzonych w dniach 8 i 11 czerwca z portfela projektów PV o łącznej mocy aż 299 MWp.

Projekty uzyskały 15-letnie kontrakty różnicowe zapewniające gwarantowany poziom cen sprzedaży energii elektrycznej poprzez prawo do rozliczenia tzw. ujemnego salda.

REKLAMA

Farmy fotowoltaiczne, które powstaną w wyniku najnowszych aukcji, będą zlokalizowane na terenie całej Polski i mają zostać oddane do użytku najpóźniej w 2023 roku.

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce, gdzie rozwija portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 4 GWp.

Tylko w ostatnich dwóch latach firma wybudowała lub rozpoczęła budowę farm PV o łącznej mocy około 320 MWp.


Sporą część z dotychczas zbudowanych farm fotowoltaicznych, dla których R.Power zabezpieczył wsparcie w poprzednich aukcjach, została następnie sprzedana. Teraz jednak największy krajowy deweloper fotowoltaiki sygnalizuje pozostawienie kolejnych inwestycji we własnym portfelu.

REKLAMA

W komentarzu na temat wyników ostatniej aukcji Przemek Pięta, CEO i współzałożyciel R.Power, sygnalizuje, że kierowana przez niego firma skupi się na budowaniu własnego portfela farm słonecznych jako niezależny producent energii elektrycznej.

– Po wygraniu aukcji nasz własny portfel zwiększy się do poziomu 471 MWp, co znacząco przybliża nas do naszego średnioterminowego celu 1 GWp mocy na terenie Unii Europejskiej – mówi Przemek Pięta, CEO i współzałożyciel R.Power.

Deweloper rozwija projekty w kilku krajach Europy w tym Włoszech, Hiszpanii oraz Portugalii, działając w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych oraz jest producentem energii z elektrowni fotowoltaicznych.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy R.Power pozyskał rekordowe finansowanie projektowe w wysokości 530 milionów złotych.

Ponadto, w celu zabezpieczenia środków na realizację kolejnych elektrowni fotowoltaicznych, R.Power zdecydował się ostatnio na wyemitowanie tzw. zielonych obligacji. Pozyskane w ten sposób fundusze co do zasady można przeznaczyć wyłącznie na projekty prośrodowiskowe.

Pierwsza seria zabezpieczonych obligacji na okaziciela o łącznej wartości nominalnej 150 mln zł z pięcioletnim okresem zapadalności została wyemitowana w ramach oferty publicznej bezprospektowej, skierowanej do inwestorów kwalifikowanych.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.