Energia Dolina Zielawy: powstanie farma fotowoltaiczna o mocy 1,4 MW

Energia Dolina Zielawy: powstanie farma fotowoltaiczna o mocy 1,4 MW
juwi press

{więcej}Dzięki unijnemu dofinansowaniu rusza projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 1,4 MW, która powstanie w lubelskiej miejscowości Bordziłówka (gm. Rossosz). 

Farma fotowoltaiczna realizowana przez spółkę Energia Dolina Zielawy będzie się składać z 5,5 tys. paneli fotowoltaicznych, które zostaną umieszczone na powierzchni ok. 3,5 ha. Inwestor ogłosił już przetarg na wykonawcę i wyłoni go jeszcze w tym miesiącu. 

Farma fotowoltaiczna w Bordziłówce ma kosztować ok. 9,5 mln zł. Na realizację projektu spółka Energia Dolina Zielawy pozyskała unijną dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. lubelskiego w wysokości 3,7 mln zł, a także preferencyjną pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w wysokości 3,5 mln zł. 

REKLAMA
REKLAMA

Spółka Energia Dolina Zielawy powstała z inicjatywy gmin Rossosz, Wisznice, Sosnówka, Jabłoń oraz Podedwórze. Wcześniej utworzona przez lubelskie gminy spółka uzyskała już unijne dofinansowanie na montaż kolektorów słonecznych zarówno na budynkach publicznych jak i prywatnych. Warty 8,5 mln zł projekt otrzymał unijną dotację w wysokości aż 7,3 mln zł. 

Farma fotowoltaiczna spółki Energia Zielona Dolina to jeden z kilku projektów, które otrzymały unijne dofinansowanie w ramach ostatniego konkursu w ramach lubelskiego RPO, którego celem było dofinansowanie inwestycji w odnawialne źródła energii. Czytaj więcej na ten temat w artykule: Unijne dotacje na energię słoneczną w woj. lubelskim. Koło Biłgoraja powstaje farma fotowoltaiczna.

gramwzielone.pl