R.Power debiutuje na rynku Catalyst

R.Power debiutuje na rynku Catalyst
Tomasz Sęk, R.Power

Największy polski deweloper pod względem mocy zrealizowanych elektrowni fotowoltaicznych zadebiutował na rynku Catalyst z obligacjami o wartości 150 mln zł.

Wczoraszy dzień był dniem pierwszego notowania w alternatywnym systemie obrotu na Catalyst 150 000 zielonych obligacji na okaziciela serii 1/2021 spółki R.Power sp. z o.o., o wartości nominalnej 1000 zł każda. Obligacje stanowią część programu emisji obligacji dewelopera elektrowni fotowoltaicznych do kwoty 1 mld zł.

Pierwsza seria obligacji na okaziciela o łącznej wartości nominalnej 150 mln zł z pięcioletnim okresem zapadalności została wyemitowana w ramach oferty publicznej skierowanej do inwestorów kwalifikowanych. Emitent dokonał redukcji zapisów na obligacje. Data ostatniego notowania obligacji na okaziciela serii 1/2021 z terminem wykupu 2 czerwca 2026 r., planowana jest na dzień 21 maja 2026 r.

REKLAMA

– Jesteśmy największą firmą branży PV w Polsce na rynku fotowoltaiki wielkopowierzchniowej i obecnością na innych rynkach europejskich. Obecnie zarządzamy portfelem projektów PV w fazie rozwoju o mocy ponad 5 GWp. W ciągu dwóch ostatnich lat skomercjalizowaliśmy około 700 MWp projektów PV. Pozyskane środki przeznaczymy na dalszy rozwój – m.in. finansowanie rozwoju projektów, budowy i eksploatacji farm PV w Polsce i za granicą – powiedział Tomasz Sęk, członek zarządu R.Power.


REKLAMA

Emitowane obligacje spełniają kryteria zielonych obligacji zgodnie z Green Bond Principles (GBP) opracowanymi przez International Capital Market Association (ICMA), w tym w zakresie przeznaczenia środków z emisji na finansowanie inwestycji mających korzystny wpływ na środowisko poprzez uwzględnienie w ich realizacji aspektów środowiskowych oraz zagadnień ekologicznych.

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce pod względem zbudowanych mocy. Obecnie spółka rozwija portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 5 GWp. Deweloper posiada projekty także poza granicami Polski – we Włoszech, Hiszpanii oraz Portugalii, a ostatnio wszedł na rynki fotowoltaiczne w Niemczech i Rumunii, nawiązując współpracę z lokalnymi firmami przygotowującymi projekty naziemnych farm PV.

R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych oraz jest producentem energii z elektrowni fotowoltaicznych.

Deweloper w celu dalszej rozbudowy portfela farm fotowoltaicznych wspiera się także finansowaniem bankowym. W ciągu ostatnich dwóch lat firma pozyskała rekordowe finansowanie projektowe w wysokości 772 mln zł zł. 

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.