R.Power ogłasza przetargi o wartości ponad 900 mln zł

R.Power ogłasza przetargi o wartości ponad 900 mln zł
R.Power

Największy polski deweloper farm fotowoltaicznych pod względem mocy zrealizowanych projektów szykuje kolejne inwestycje. R.Power właśnie ogłosił postępowania przetargowe dla poddostawców, z którymi zrealizuje projekty PV o mocy niemal 400 MWp.

R.Power ogłosił postępowania przetargowe na usługi generalnego wykonawstwa dla portfolio farm PV, dostawę konstrukcji, paneli fotowoltaicznych oraz stacji transformatorowych.

Postępowania mają charakter otwarty i są skierowane zarówno do producentów polskich, jak i zagranicznych. Dotyczą one projektów, które wygrały aukcje URE z listopada 2020 r. i czerwca 2021 r.

REKLAMA

Pierwsze i największe postępowanie przetargowe obejmuje usługi generalnego wykonawstwa dla farm fotowoltaicznych o mocy sięgającej 390 MWp. Farmy zlokalizowane na terenie całej Polski mają zostać oddane do użytku najpóźniej w 2023 r.

Kolejne dwa postępowania obejmują dostawę konstrukcji stałych oraz nadążnych (trackerów) dla projektów o łącznej mocy 390 MWp. Dotyczą one krajowych projektów R.Power, których budowa zaplanowana jest na lata 2022-23.

Czwarte i piąte postępowania dotyczą dostawy stacji transformatorowych nn/SN dla farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 304 MWp oraz stacji transformatorowych SN/WN dla farm PV o łącznej mocy 86 MWp.

Piąte postępowanie ma wyłonić dostawców paneli fotowoltaicznych dla farm PV o łącznej mocy 390 MWp.

Zawarcie umów R.Power planuje w ostatnim kwartale 2021 r. oraz w pierwszym kwartale 2022 r.

REKLAMA

R.Power jest największą firmą w sektorze naziemnej fotowoltaiki w naszym kraju, gdzie rozwija portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 5 GWp.

Deweloper okazał się największym beneficjentem ostatnich aukcji wiatrowo-fotowoltaicznych, które Urząd Regulacji Energetyki przeprowadził w czerwcu tego roku. R.Power zabezpieczył w nich 15-letnie gwarancje rozliczeń w systemie aukcyjnym dla projektów o łącznej mocy 299 MW.

Farmy fotowoltaiczne, które powstaną w wyniku ostatnich aukcji, będą zlokalizowane na terenie całej Polski i mają zostać oddane do użytku najpóźniej w 2023 roku.

Na realizację kolejnych projektów w ciągu dwóch ostatnich lat R.Power pozyskał rekordowe finansowanie projektowe w wysokości 772 mln zł.

Natomiast w czerwcu tego roku spółka ustanowiła program emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł. W ubiegłym miesiącu R.Power zadebiutował na rynku Catalyst z obligacjami o wartości 150 mln zł.

Poza Polską R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne także w Niemczech, Rumunii, we Włoszech, Hiszpanii oraz Portugalii.

W ostatnim z wymienionych krajów R.Power nabył niedawno portfel projektów farm PV o mocy 59 MW, stając się tym samym jednym z największych polskich inwestorów w Portugalii. Wcześniej polski deweloper przejął zlokalizowany w tym kraju projekt farmy PV o mocy 8,5 MW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.