Avia Solar chce zainstalować 100 MW na falownikach Huawei

Avia Solar chce zainstalować 100 MW na falownikach Huawei
Huawei

Huawei Polska i Unimot Energia i Gaz, spółka odpowiedzialna za markę Avia Solar w grupie Unimot, nawiązały współpracę w ramach realizacji projektów fotowoltaicznych w Polsce. Na mocy zawartego porozumienia Avia Solar ma w ciągu dwóch lat zrealizować projekty w oparciu o rozwiązania fotowoltaiczne Huawei o mocy co najmniej 100 MW.

Avia Solar ma wykorzystać sprzęt Huawei w całym portfolio realizowanych projektów – zarówno w instalacjach fotowoltaicznych przeznaczonych dla firm i obiektów użyteczności publicznej, jak i w wielkoskalowych farmach fotowoltaicznych.

Spółka z grupy Unimot w swoich projektach będzie mogła wykorzystać falowniki łańcuchowe, jak również inne produkty marki Huawei – m.in.  stacje transformatorowe, moduły komunikacyjne SmartLogger i magazyny energii elektrycznej, a także w przyszłości rozwiązania łączące technologie PV i szybkie ładowarki do samochodów elektrycznych, wykorzystujące moduły ładujące Huawei. 

REKLAMA

Falowniki Huawei mają przetwarzać energię z modułów będących w ofercie Avia Solar – w tym modułów produkowanych przez Unimot w hali należącej do PZL Sędziszów w Sędziszowie Małopolskim.


Avia Solar to odpowiadający za fotowoltaikę biznes grupy paliwowej Unimot, który został uruchomiony pod koniec drugiego kwartału zeszłego roku.

REKLAMA

W ostatnim kwartale Avia Solar sprzedała instalacje fotowoltaiczne o mocy 627 kW, co jest wynikiem gorszym od odnotowanego w analogicznym okresie zeszłego roku, kiedy sprzedano 919 kW.

Mimo niższej sprzedanej mocy przychody segmentu PV w grupie Unimot wzrosły o 288 proc. W ostatnim kwartale wyniosły one 4,672 mln zł wobec przychodów na poziomie 1,202 mln zł w analogicznym okresie zeszłego roku.

EBITDA tego segmentu za ostatni kwartał była jednak ujemna. Wyniosła -799 tys. zł wobec wyniku -573 tys. zł przed rokiem. Wzrosła również strata netto – z 642 tys. zł przed rokiem do 871 tys. zł w trzecim kwartale br.

Aby poprawić rentowność, w kolejnych kwartałach Avia Solar ma koncentrować się na obsłudze klientów biznesowych i montażu instalacji o mocy ponad 50 kW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.