Włochy: już prawie 1/10 energii z elektrowni fotowoltaicznych

Włochy: już prawie 1/10 energii z elektrowni fotowoltaicznych
SolarWorld press

{więcej}W ubiegłym miesiącu działające we Włoszech systemy fotowoltaiczne po raz kolejny pobiły rekord produkcji energii. PV produkuje już prawie 10% energii konsumowanej przez Włochów. 

Jak poinformował TSO Terna SpA, włoskie instalacje fotowoltaiczne w kwietniu pokryły 9,2% zapotrzebowania na energię generowanego przez włoską gospodarkę. W sumie elektrownie fotowoltaiczne wyprodukowały w ubiegłym miesiącu ponad 2,21 GWh energii elektrycznej – o 2,3% więcej niż w kwietniu 2013 r., kiedy fotowoltaika pokryła 8,76% zapotrzebowania na prąd we Włoszech. 

W ubiegłym miesiącu największy udział w konsumpcji energii we Włoszech w sektorze OZE posiadały elektrownie wodne, fotowoltaika, a następnie elektrownie wiatrowe. Hydroelektrownie pokryły 22,3% energii konsumowanej przez Włochów, a wiatraki – 6,1%. 

REKLAMA
REKLAMA

Dane o produkcji energii z PV za ubiegły miesiąc podał już także hiszpański operator sieci Red Electrica de Espana. W Hiszpanii energia wytworzona w systemach fotowoltaicznych pokryła w ubiegłym miesiącu 3,9% zapotrzebowania na energię. Miesiąc wcześniej było to 3,3%, a w kwietniu 2013 r. – 3,6%. 

Udział OZE w hiszpańskim miksie energetycznym w ubiegłym miesiącu wzrósł do 53,7%. 

gramwzielone.pl