Falowniki KOSTAL teraz kompatybilne z magazynem BMZ HYPERION

Falowniki KOSTAL teraz kompatybilne z magazynem BMZ HYPERION
Kostal

Chcesz produkować przyjazną dla środowiska energię słoneczną za pomocą hybrydowego systemu fotowoltaicznego on-grid, a tym samym pokryć większość zapotrzebowania we własnym domu lub firmie, pobierając jak najmniej energii z sieci? Możesz tego dokonać dzięki wysoce wydajnym urządzeniom marki KOSTAL i BMZ, które razem tworzą kompletny system.

Wysokiej jakości połączenie wytwarzania i magazynowania energii elektrycznej zapewnia, że właściciele systemów fotowoltaicznych stają się mniej zależni od kosztownej energii elektrycznej z sieci i wykorzystują samodzielnie wyprodukowaną energię słoneczną dokładnie wtedy, gdy jest ona potrzebna.

BMZ dostarcza nowe i innowacyjne magazyny litowo-jonowe do magazynowania energii słonecznej. Są one teraz kompatybilne z inteligentnymi falownikami KOSTAL PLENTICORE plus i PLENTICORE BI, które gromadzą nadmiar energii w magazynie BMZ. Oznacza to, że energia słoneczna, którą produkujesz, jest również dostępna w czasie, gdy jest mało słońca lub nie ma go wcale.

REKLAMA

Magazyny BMZ

System magazynowania litowo-jonowego BMZ jest rozwiązaniem dla wszystkich właścicieli systemów fotowoltaiki, którzy chcą zmaksymalizować wykorzystanie wytworzonej przez siebie energii elektrycznej. System BMZ posiada trzy podstawowe moduły i można go rozszerzyć do maksymalnie sześciu modułów. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na energię, odpowiednie moduły baterii Helios Power można szybko doposażyć, uzyskując pojemność użytkową do 15 kWh.

Magazyn HYPERION prezentuje sprawdzoną jakość BMZ i ma solidną konstrukcję. Akumulator litowo-jonowy jest bezpieczny i łatwy w instalacji. Urządzenie nie wymaga przetwornicy DC, co zmniejsza koszty inwestycji.

Dzięki zabezpieczeniu przed zwarciem i przeładowaniem, zintegrowanej regulacji temperatury oraz pasywnemu równoważeniu napięć ogniwa, system magazynowania HYPERION zapewnia bezproblemową pracę. Ponadto gwarancja udzielona w Niemczech oznacza, że BMZ zapewnia wsparcie w ciągu dziesięciu lat od zakupu.

PLENTICORE plus Wysokowydajny, wszechstronny do nowych instalacji

Jako falownik hybrydowy, PLENTICORE plus jest wszechstronnym rozwiązaniem dla każdej konfiguracji systemu i umożliwia łatwe podłączenie jednostki magazynowej BMZ. Hybrydowy falownik on-grid jest bardzo wszechstronny. Inteligentne sterowanie i dystrybucja samodzielnie generowanej mocy fotowoltaicznej przez moduły słoneczne jest jednym z zadań, które falownik realizuje w optymalnym zakresie. PLENTICORE plus może reagować dynamicznie i zapewnia największą możliwą ilość samodzielnie wytworzonej energii elektrycznej we właściwym czasie.

PLENTICORE plus optymalnie reguluje procesy magazynowania baterii HYPERION i cykle zużycia energii za pomocą zintegrowanego systemu zarządzania energią. Jednocześnie zapewnia optymalne wytwarzanie energii słonecznej, w tym zintegrowane zarządzanie modułami fotowoltaicznymi ulegającymi zacienieniu.

PLENTICORE plus jest dostępny w sześciu klasach mocy od 3 do 10 kW i ma zakres napięcia wejściowego 120-1000 V. Zakres MPP wynosi od 120 do 720 V. Akumulator można podłączyć po stronie DC, dzięki czemu straty w konwersji są zminimalizowane.

Połączenie: magazyn BMZ HYPERION i falownik Kostal PLENTICORE plus

Magazyn HYPERION firmy BMZ jest wyposażony w system zarządzania baterią, który z kolei optymalizuje procesy ładowania. Zasilanie bateryjne jest aktywowane kodem Kostal, po czym magazyn można łatwo podłączyć za pomocą dostarczonego wejścia. Komunikacja pomiędzy magazynem BMZ HYPERION a falownikiem KOSTAL PLENTICORE plus odbywa się poprzez RS485.

W ten sposób system zarządzania energią PLENTICORE plus oraz system zarządzania bateriami magazynu BMZ HYPERION zapewniają, że nadwyżka ładowania dostępnej energii słonecznej odbywa się w najlepszy możliwy sposób.

REKLAMA

Inteligentny licznik energii KOSTAL jest niezbędny do pracy baterii. Licznik jest instalowany przed punktem przyłączenia do sieci, mierzy zużycie energii w domu, a tym samym przekazuje odpowiednie dane do falownika.

 

 

Hybrydowy falownik PLENTICORE plus i magazyn HYPERION w tej kombinacji są szczególnie odpowiednie dla inwestorów, którzy instalują swój system fotowoltaiczny od podstaw i wymagają inteligentnej współpracy falownik-magazyn.

PLENTICORE BI – Optymalny dodatek do falownika akumulatorowego

PLENTICORE BI jest idealny jako czysty falownik akumulatorowy do łączenia z systemem magazynowania HYPERION BMZ dla istniejących systemów słonecznych. PLENTICORE BI jest zatem szczególnie polecany prosumentom, którzy chcą zainstalować system magazynowania baterii, aby wykorzystać nadwyżkę energii słonecznej, którą sami generują.

PLENTICORE BI jest dostępny w klasach mocy 5,5 i 10 kW przy prądzie wejściowym 26 A. Może być zainstalowany w istniejącym systemie fotowoltaicznym bez wymiany części lub dodatkowych komponentów. Ten falownik akumulatorowy zawsze będzie pasował, ponieważ PLENTICORE BI jest również kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami innych producentów w systemach już działających.

Dzięki inteligentnemu licznikowi energii KOSTAL jako kolejnemu elementowi systemu do wyświetlania zużycia energii w domu, a także dzięki magazynowi BMZ HYPERION, PLENTICORE BI tworzy niezależny system prądu przemiennego, który tymczasowo przechowuje nadwyżki energii elektrycznej z systemu fotowoltaicznego. Połączenie DC dla magazynu jest fabrycznie włączone, dzięki czemu uruchomienie systemu może rozpocząć się już w czasie instalacji.

Falownik akumulatorowy PLENTICORE BI oraz magazyn HYPERION BMZ to bezpieczny i wydajny system wykorzystujący energię słoneczną, który idealnie nadaje się do modernizacji istniejących systemów.

BMZ – Innowacyjny producent zaawansowanych technologicznie systemów akumulatorowych

Grupa BMZ ma ponad 25-letnie doświadczenie w rozwoju i produkcji elektroniki „Made in Germany”. Jako wiodący innowator, BMZ stale integruje najnowsze technologie i procesy produkcyjne w celu ciągłego zwiększania wydajności akumulatorów. Oprócz siedziby głównej w Karlstein w Niemczech  Grupa  BMZ  posiada  również zakłady badawczo-rozwojowe, produkcyjne i serwisowe w kilku lokalizacjach na całym świecie, z których jeden znajduje się w Gliwicach.

Do tego dochodzi ogólnoświatowa sieć serwisowa, serwis na miejscu w całej Europie i gwarancja, że oryginalne części zamienne będą dostępne przez długi czas. Ponadto technologia litowo-jonowa BMZ charakteryzuje się dużą pojemnością magazynową i minimalnymi stratami. System magazynowania BMZ może być elastycznie i bezpiecznie rozbudowywany w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby właściciela instalacji fotowoltaicznej.

Aby uzyskać więcej informacji, możesz odwiedzić:

 

artykuł sponsorowany