Huawei dostarczy do Polski falowniki do projektów o mocy 390 MWp

Huawei dostarczy do Polski falowniki do projektów o mocy 390 MWp
R.Power

Chiński producent falowników fotowoltaicznych Huawei dostarczy urządzenia, które zostaną wykorzystane w projektach największego polskiego dewelopera farm fotowoltaicznychgrupy R.Power.

Huawei oraz R.Power zawarły umowę, na mocy której chińska firma dostarczy falowniki łańcuchowe SUN2000 215KTL-H0, SUN2000 185KTL-H1 oraz SUN2000 105KTL-H1.

Urządzenia zostaną wykorzystane w realizacji projektów o łącznej mocy 390 MWp, w przypadku których R.Power uzyskał gwarancje sprzedaży energii w systemie aukcyjnym.

REKLAMA

W zdecydowanej większości projektów mają zostać zastosowane falowniki Huawei  SUN2000 215KTL-H0.

– Polski rynek fotowoltaiki wielkopowierzchniowej przeżywa w ostatnich latach prawdziwy boom. Mamy w tym bardzo istotny udział. Jedną z przyczyn naszego sukcesu jest najwyższa jakość. Dlatego przy realizacji farm PV współpracujemy z liderami branżowymi – zarówno zagranicznymi, jak firma Huawei, która dostarczy nam falowniki, jak i polskimi, jak Nomad Electric – firmą, która będzie odpowiedzialna za produktywność farm, utrzymanie ruchu i serwiswybudowanych farm fotowoltaicznych – komentuje Przemek Pięta, prezes zarządu Grupy R.Power.

REKLAMA

Jest to już kolejna duża umowa na zakup falowników Huawei dla projektów rozwijanych przez R.Power. W 2020 roku obie firmy zawarły kontrakt obejmujący dostawę falowników Huawei serii SUN2000 105KTL dla farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 122 MWp, dla których uzyskano gwarancje sprzedaży energii w aukcji z grudnia 2019 r.

– Współpraca między Huawei a R.Power rozwija się od wielu lat, co pozwala realizować projekty na szeroką skalę na wymagającym polskim rynku. Farmy fotowolaiczne zbudowane przez R.Power będą dostarczać setki gigawatogodzin energii elektrycznej rocznie, czyniąc polską energetykę bardziej zieloną – dodaje Maciej Bąkała, Business Development Manager w Huawei Digital Power.

Huawei rozwija platformę sprzętową falowników łańcuchowych SUN2000 od 2013 roku. Firma zapewnia, że jako pierwsza na świecie wprowadziła wsparcie dla modułów typu bifacial i systemów podążających za słońcem oraz wdrożyła algorytmy uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (AI) na potrzeby zdalnej diagnostyki oraz ograniczenia ryzyka pożarowego.

Obecnie działania chińskiej firmy w obszarze fotowoltaiki skupiają się również na wdrażaniu technologii z obszaru sztucznej inteligencji, w tym AFCI i inteligentnej diagnostyki krzywej prądowo-napięciowej. Ponadto rozwiązania Huawei mają umożliwiać inwestorom zarządzanie elektrownią fotowoltaiczną poprzez zbieranie danych i ich analizę.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.