W powiecie łukowskim powstaną farmy fotowoltaiczne o mocy 1,5 MW

W powiecie łukowskim powstaną farmy fotowoltaiczne o mocy 1,5 MW
dirvish, flickr cc-by-2.0

{więcej}W województwie lubelskim powstaje zespół elektrowni fotowoltaicznych o łacznej mocy 1,5 MW. To jeden z największych projektów fotowoltaicznych realizowanych obecnie w naszym kraju.

Projekt o nazwie „Budowa wolnostojących elektrowni fotowoltaicznych w powiecie łukowskim w ramach nowych inwestycji przedsiębiorstwa SIGMA-WOLTAIKA sp. z o.o.” zostanie zrealizowany na Lubelszczyźnie, w powiecie łukowskim. Z znajdującej się tam miejscowości Łazy powstaną dwie elektrownie fotowoltaiczne o mocy 0,366 MW i 0,548 MW, natomiast w miejscowość Wólka Świątkowa powstanie farma fotowoltaiczna o mocy 0,643 MW.

Inwestor – lubelska spółka SIGMA-WOLTAIKA sp. z o.o – na realizację inwestycji pozyskał unijną dotację w wysokości 3,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego RPO WL na lata 2007-2013, w ramach działania 1.4 schemat B.

REKLAMA
REKLAMA

Wydatki inwestycyjne ogółem wyniosą około 8.247 mln zł.

Anna Nazaruk z zarządu spółki SIGMA-WOLTAIK poinformowała portal Gramwzielone.pl, że w celu wybudowanie trzech elektrowni fotowoltaicznych zostanie wykorzystanych w sumie 6112 sztuk paneli fotowoltaicznych, a szacowana roczna produkcja energii wyniesie łącznie ok. 1448 MWh.

Obecnie spółka rozpoczęła procedurę wyłonienia wykonawcy robót budowlanych dla pierwszego projektu fotowoltaicznego realizowanego w miejscowości Łazy.

gramwzielone.pl