IBC Solar: przełom w instalacjach fotowoltaicznych na dachach płaskich

IBC Solar: przełom w instalacjach fotowoltaicznych na dachach płaskich
IBC SOLAR press

{więcej}Płaski dach nie zawsze musi oznaczać nieefektowną instalację o małej mocy, którą instalują „fotowoltaiczni hobbyści”. Nawet na niewielkiej przestrzeni dachowej można zbudować technicznie sensowną i ekonomicznie wydajną słoneczną elektrownię. Dostępne na rynku systemy montażowe do dachów płaskich są idealnym rozwiązaniem dla instalacji z płaskim dachem.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań na naszym rynku jest „AeroFix“, dostępny w dwóch orientacjach: „południe” i „wschód –zachód”. System montażowy ma szeroką i uniwersalną gamę zastosowań. Może być z powodzeniem zainstalowany na dachach: z niską rezerwą obciążenia granicznego, pokrytych folią PVC, papą bitumiczną, na dachach garażowych, szopach czy warsztatach.

Dzięki „bezinwazyjnemu“ montażowi, bez konieczności wykonywania otworów, poszycie dachowe pozostaje nienaruszone, pozostawiając dach szczelnym. Dzięki optymalizacji właściwości aerodynamicznych w tunelu wiatrowym, konstrukcja w połączeniu z ułożeniem paneli sprawia, że system pozostaje wyjątkowo stabilny, nawet przy wysokim obciążeniu wiatrem.

REKLAMA

Komponenty konstrukcji zostały wykonane z wysokojakościowych materiałów: z aluminium i stali szlachetnej, gwarantując w ten sposób długą żywotność produktu. Wysoki stopień prefabrykacji zapewnia szybki i elastyczny montaż oraz wysoki stopień bezpieczeństwa (np. dzięki zintegrowanej macie ochronnej).

REKLAMA

Orientacja „wschód-zachód” jest prawdziwą rewolucją wśród konstrukcji dachowych i umożliwia optymalne wykorzystanie dostępnej połaci dachowej. W tym przypadku produkcja fotowoltaiczna zaczyna się już od wschodu słońca i trwa aż do zmierzchu. Ustawienie paneli w kształt litery V zapewnia maksymalne uzyski względem powierzchni z produkcji fotowoltaicznej.

Piotr Janczewski / Serwis IBC SOLAR

artykuł sponsorowany