Kolejne kroki w stronę niezależności energetycznej: SMA prezentuje swoje innowacje na targach Intersolar Europe 2014

Kolejne kroki w stronę niezależności energetycznej: SMA prezentuje swoje innowacje na targach Intersolar Europe 2014
SMA press

{więcej}W dniach od 4 do 6 czerwca 2014 roku na tegorocznych targach Intersolar Europe w Monachium spółka SMA Solar Technology AG (SMA) zaprezentuje swoje rozwiązania w zakresie większej niezależności energetycznej . Na stoisku spółki zostaną zaprezentowane przede wszystkim systemy magazynowania energii: koncepcja SMA Smart Home dla efektywnego wykorzystywania wyprodukowanej przez siebie energii słonecznej w gospodarstwach domowych i zakładach komercyjnych, ale także nowy, akumulatorowy falownik Sunny Central Storage dla farm PV rzędu megawatów.

SMA Smart Home: inteligentna technologia umożliwiająca zwiększenie  konsumpcji  własnej

– SMA nie ustaje w pracy nad rozwojem inteligentnych technologii, które na całym świecie wspierają efektywną i zrównoważoną produkcję oraz wykorzystywanie energii ze źródeł odnawialnych – powiedział Roland Grebe, członek zarządu ds. innowacji technicznych. Z systemami do gromadzenia energii SMA Flexible Storage System (elastyczny system magazynowania) i SMA Integrated Storage System (zintegrowany system magazynowania) SMA przyczynia się do większej niezależności od rosnących cen energii ze źródeł konwencjonalnych. Oprócz falownika Sunny Boy Smart Energy z wbudowanym akumulatorem SMA koncentruje się na integracji e-mobilności i pomp ciepła do systemów PV. – Właśnie to połączenie inteligentnego zarządzania przypływem energii dzięki koncepcji SMA Smart Home z optymalną infrastrukturą doładowywania wyraźnie zwiększa konsumpcję własną i obniża koszty energii. Przynosi ono również ciekawe możliwości dla przemysłu i gospodarstw domowych – powiedział Grebe.

REKLAMA

SMA Sunny Boy Smart Energy

Nowe falowniki i usługi

SMA przedstawi również nowości w obszarze falowników szeregowych. Oprócz nowego, bardziej wydajnego falownika Sunny TripowerGeneration 20 i 25 kW, klasy mocy rozszerzają się o falownik Sunny Boy TL oraz mniejszy Sunny TripowerGeneration o mocy do 12 kW, który wkrótce pojawi się w ofercie. Również nowy Sunny Island 3.0/4.4 został zoptymalizowany dla małych systemów od 2 do 13 kW. Ten wytrzymały falownik jest kompatybilny z systemami PV podłączonymi do sieci oraz systemami wyspowymi.

Ofertę uzupełnia nowa modułowa koncepcja usług tzw. „Service Select“. Łączy usługi, które są już znane jak np. przedłużenie gwarancji i zdalny serwis, z nowymi: uruchomienie elektrowni („commissioning“), modernizacja systemu, okresowa konserwacja i jednorazowa kontrola systemu przez specjalistów SMA.

Oprócz  wyżej wymienionych, SMA wprowadza nową usługę na portalu Sunny Portal Professional Package, zapewniającą kompleksowe monitorowanie i zarządzanie różnymi systemami PV w celu zapewnienia gwarantowanego uzysku energii. Natomiast nowy ogólnodostępny portal Sunny Places zapewni użytkownikom łatwe monitorowanie systemu PV oraz możliwość interakcji z grupą ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Inwerter SMA Sunny Tripower

SMA Utility Power System: kompleksowe rozwiązanie dla dużych elektrowni PV 

Na tegorocznych targach Intersolar SMA po raz pierwszy przedstawi kompleksowy system konwersji DC na AC w segmencie dużych elektrowni PV, spełniający wszystkie wymagania obecnych i przyszłych farm PV. Ten zoptymalizowany system obejmuje zakresy prądu stałego o napięciu 1000 V z 2200 kVa i 1500 V z 2500 kVa, i umożliwia stosowanie niemalże wszystkich typów modułów,  a także nadaje się do instalacji zewnętrznych w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki kompaktowej konstrukcji SMA Utility Power System charakteryzuje się niższymi kosztami transportu, instalacji i uruchomienia. Dostarczany jest w formie systemu pod klucz, lub elastycznych pakietów. Ze względu na doskonałe dopasowanie komponentów, takich jak falownik, blok wysokiego napięcia, technologia DC, oraz zarządzanie farmami fotowoltaicznymi oraz usługami, SMA Utility Power System rozszerza możliwości budowy dużych elektrowni fotowoltaicznych. Ponieważ system jest przygotowany do podłączenia do technologii akumulacyjnych oraz zastosowania w hybrydowych systemach PV, umożliwia działanie  instalacji, które do tej pory były całkowicie zależne od napędu dieslowego.

Sunny Central Storage: falownik z akumulatorem klasy megawatowej dla niezawodnego działania sieci

Podłączenie dużych systemów magazynowania do elektrowni PV optymalizuje eksploatację sieci i wspiera dalszy rozwój energii ze źródeł odnawialnych. Od zarządzania częstotliwością i utrzymywania napięcia, aż po wznowienie dostaw oraz zarządzanie przeciążeniem sieci — w połączeniu z nowy falownikiem z akumulatorem do instalacji megawatowych można zapewnić kompletny zakres usług, które mają istotne znaczenie dla bezpiecznej i niezawodnej pracy sieci. W ten sposób można zastąpić jednostki, od których wymaga się nieustannej pracy oraz ograniczyć lub wyeliminować koszty na eksploatację i konserwację, a także krótkoterminowe inwestycje w rozszerzanie sieci.

SMA Fuel Save Solution (rozwiązanie dla oszczędności paliwa): efektywne rozwiązanie hybrydowe dla użytkowników przemysłowych 

Fotowoltaiczne systemy diesel-hybrydowe wraz z systemem SMA Fuel Save Solution oferują rzeczywistą alternatywę dla całkowicie dieslowej produkcji energii z ograniczonym dostępem do sieci lub bez niej. To rozwiązanie modułowe, specjalnie zaprojektowane dla integracji aż 60% energii słonecznej z zainstalowanej pojemności generatora dieslowego, w sposób wyraźny obniża koszty eksploatacji i emisję CO2. Rozwiązanie systemowe z jednostką sterującą SMA Fuel Save Controller awansowało do finału konkursu o nagrodę Intersolar AWARD 2014. 

REKLAMA

SMA Fuel Save Solution

Ci, którzy odwiedzą targi Intersolar, mogą dowiedzieć się więcej na temat wielu innowacji SMA na stoisku B2.210.

O firmie SMA

Grupa SMA osiągnęła w 2013 roku obroty powyżej 0,9 mld EUR i jest światowym liderem w dziedzinie falowników fotowoltaicznych, kluczowych elementów każdego systemu PV. Oprócz tego firma zajmuje się managementem energetycznym i dostarcza kluczowe technologie innowacyjne przeznaczone do zarządzania dostawami energii przyszłości. Firma SMA ma swoją główną siedzibę w Niestetalu w pobliżu niemieckiego miasta Kassel oraz przedstawicielstwa w 21 krajach.  Koncern zatrudnia na całym świecie ponad 5000 pracowników. Szerokie portfolio produktów SMA zawiera kompatybilne falowniki dla wszystkich typów modułów oferowanych na rynku oraz dla różnej wielkości systemów PV. Gama produktów obejmuje falowniki przeznaczone do przyłączenia do sieci dystrybucyjnej oraz systemy wyspowe i hybrydowe technologie systemowe. Portfolio produktów uzupełnia kompleksowy serwis oraz zarządzenie pracą dużych parków PV.  Od 2008 roku spółka SMA Solar Technology AG wstąpiła na giełdę papierów wartościowych we Frankfurcie (S92) w segmencie rynku „Prime Standard” i została również uwzględniona w indeksie TecDAX.

SMA Central & Eastern Europe s.r.o. jest spółką zależną niemieckiej firmy SMA Solar Technology AG. Na rynek czeski i słowacki firma weszła w 2009 roku pod nazwą SMA Czech Republic s.r.o., w 2011 roku przyjęła nową nazwę SMA Central & Eastern Europe i obecnie obsługuje również rynek bułgarski, rumuński, węgierski oraz polski. Oprócz przedstawicielstwa handlowego dla klientów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej jest również do dyspozycji zespół współpracowników świadczących usługi techniczne, marketingowe, serwisowe oraz doradcze.

Kontakt

SMA Central & Eastern Europe s.r.o.

Branická 532/98, 147 00 Praga 4, Republika Czeska

Email: Poland@SMA-Solar.com

Tel:  +420 235 010 400

SMA Central & Eastern Europe

ul. Krakowska 390, 32-080 Zabierzów, Polska

Tel: +48 12 2830665                    

www.SMA-Solar.com

SMA / artykuł sponsorowany