Startuje Intersolar Europe 2014: najważniejsze magazynowanie energii

Startuje Intersolar Europe 2014: najważniejsze magazynowanie energii
Intersolar Europe press

W Monachium zaczynają się największe na świecie targi globalnej branży fotowoltaicznej. Sądząc po liście wystawców i oferowanych przez nich produktów, tegoroczne targi mogą przebiegać pod znakiem magazynowania energii.

Podczas targów Intersolar Europe, które odbędą się w dniach 4-6 czerwca 2014 r., ok. 250 wystawców zaprezentuje rozwiązania związane z magazynowaniem energii produkowanej w instalacjach fotowoltaicznych. Możemy się też spodziewać wystawców, którzy zaprezentują rozwiązania pozwalające na lepszą integrację PV z siecią, a także związane z integracją paneli fotowoltaicznych z budynkami (BIPV). 

Podczas tegorocznej edycji Intersolar Europe niecałe 50% wystawców będą stanowić firmy z Niemiec. Ich liczba w ostatnich latach systematycznie spada. Wśród zagranicznych firm pojawi się też kilka firm z Polski. 

REKLAMA
REKLAMA

Intersolar po raz kolejny odwiedzi mniejsza liczba wystawców z Chin, co pokazuje konsolidację chińskiego sektora fotowoltaicznego. W 2011 r. na Intersolar Europe było ponad 500 firm z Chin. Dzisiaj wiele z tych firm już nie istnieje, a oczekiwanych jest ok. 200 chińskich firm. 

W sumie swoją ofertę na tegorocznych targach Intersolar Europe zaprezentuje ok 1,15 tys. firm. W ubiegłym roku ich liczba wyniosła prawie 1,3 tys. Zakładając mniejszą liczbę uczestników tegorocznych targów organizator zmniejszył powierzchnię wystawową z 120 tys. m2 do 90 tys. m2. 

Organizator zakłada, że w tym roku targi odwiedzi ok. 50 tys. gości. W zeszłym roku na Intersolar Europe 2013 pojawiło się 47 tys. osób. 

gramwzielone.pl