Szczecin: miejska spółka zbuduje dwie farmy fotowoltaiczne

Szczecin: miejska spółka zbuduje dwie farmy fotowoltaiczne
foto: OregonDot, flickr cc-by-2.0

{więcej}Szczeciński Zakład Wodociągów i Kanalizacji zbuduje dwie farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 1,95 MW. Inwestor podpisał umowę z ich wykonawcą. 

Obie instalacje fotowoltaiczne powstaną na terenach Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie, w miejscowościach Żelewo i Nieznań. 

Inwestycję w formule „zaprojektuj i wybuduj” zrealizuje konsorcjum firm kierowane przez firmę Opeus sp. z o.o. Prace obejmować będą zaprojektowanie, budowę, dostawę, montaż oraz przyłączenie do krajowego systemu elektroenergetycznego oraz uzyskanie niezbędnej dokumentacji formalno-prawnej, a także uruchomienie produkcji energii. 

REKLAMA
REKLAMA

Okres realizacji przedsięwzięcia wynosi 10 miesięcy.

Produkowany w instalacjach PV prąd zasili urządzenia w Zakładzie Produkcji Wody Miedwie w Żelewie w powiecie gryfińskim. Nadwyżkę prądu ZWiK sprzeda do sieci. 

Jak podaje PAP, całowity koszt budowy farm fotowoltaicznych przez ZWiK wyniesie 9 mln zł, z czego prawie 4 mln inwestor pozyskał w formie dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska o Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

gramwzielone.pl