Energa rozstrzygnęła przetarg na budowę farmy fotowoltaicznej w Gdańsku

Energa rozstrzygnęła przetarg na budowę farmy fotowoltaicznej w Gdańsku
REMOR SOLAR press

{więcej}Energa wybrała wykonawcę farmy fotowoltaicznej, która zostanie zrealizowana dla należącej do Grupy Energa spółki CCGT Gdańsk i której moc określono na 1,6-2 MW. 

Do przetargu zgłosiły się 42 firmy, z których Energa wybrała do postępowania 6. Wśród nich: konsorcjum IDS-BUD SA, SVGE Sp. z o.o., Michał Drywa Grupa Activia, konsorcjum Control Process SA i Ecosuntek S.p.A., konsorcjum Trias Sp. z .o.o. i XDISC SA, konsorcjum PVTEC Polska Sp. z .o.o., Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych INSBUD Sp. z o.o.,ib vogt GmbH oraz konsorcjum EURO-LIGHT Sp. z o.o., MPL Energy Sp. z o.o. i Agnes-Elektromotax Maciej Jóźwik. 

Ostatecznie przetarg rozstrzygnięto na korzyść Konsorcjum PVTEC Polska Sp. z .o.o. i Przedsiębiorstwa Instalacji Sanitarnych INSBUD Sp. z o.o., które otrzymało maksymalną liczbę punktów. System montażu paneli fotowoltaicznych wykona REMOR SOLAR. 

REKLAMA

Zwyzięskie konsorcjum zaoferowało za budowę elektrowni o mocy 1,636 MW kwotę 11,04 mln zł brutto.

REKLAMA

O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecydowały kryteria ekonomiczne (95%) oraz cena (5%). Zwycięzca przetargu na realizację zamówienia będzie mieć 26 miesięcy.

Zobacz 'Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty’ z punktacją, którą w przetargu otrzymali poszczególni oferenci [PDF].

Wcześniej Energa wybrała wykonawcę drugiej farmy fotowoltaicznej, którą zamierza zbudować. Moc farmy fotowoltaicznej w Czernikowie będzie liczyć 3,77 MW i zbuduje ją hiszpańska firma Global Energy Services SA, która w przetargu pokonała czeską firmę Solartec, konsorcjum Przedsiębiorstwo Budowlane „Górski”, Górski Energia i Projekt-Solartechnik, a także konsorcjum IDS-BUD SA, SVGE, Grupa Activia oraz konsorcjum TVRDEX s.r.o. i IMAO s.r.o.

W przypadku farmy fotowoltaicznej w Czernikowie termin realizacji wynosi 28 miesięcy, a wartość oferty, którą złożyli Hiszpanie, wynosi 20,48 mln zł. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, montaż, rozruch i serwis elektrowni fotowoltaicznej, a także budowę infrastruktury towarzyszącej.

gramwzielone.pl