Clinton obiecuje pół miliarda paneli fotowoltaicznych

Clinton obiecuje pół miliarda paneli fotowoltaicznych
Fot. Keith Kissel, flickr cc

Kandydatka na prezydenta USA z ramienia Demokratów obiecała, że jeśli wygra wybory prezydenckie, Ameryka zwróci się w kierunku energetyki odnawialnej, w czym dużą rolę ma odegrać fotowoltaika.

Podczas spotkania wyborczego na stanowym uniwersytecie w Iowa, Hillary Clinton zapewniła, że w przypadku wygrania zaplanowanych na przyszły rok wyborów prezydenckich, w ciągu pierwszych czterech lat jej prezydentury w USA zostanie zainstalowanych pół miliarda paneli fotowoltaicznych.

Jeśli przyjmiemy średnią moc modułu fotowoltaicznego na poziomie 250 W, realizacja obietnicy złożonej przez Hillary Clinton daje 125 GW elektrowni fotowoltaicznych, które miałyby powstać w czasie czterech lat po wygraniu wyborów prezydenckich.

REKLAMA

Obecnie łączny, zainstalowany potencjał fotowoltaiki w USA wynosi ponad 20 GW, z czego prawie 7 GW Amerykanie zainstalowali tylko w ubiegłym roku.

REKLAMA

Clinton dodała podczas swojego wystąpienia w Iowa, że jest za przedłużeniem ulg podatkowych dla inwestorów w amerykańskim sektorze OZE po roku 2016 r.

Kandydatka na prezydenta USA podkreśliła, że jej ostatecznym celem jest, aby każde amerykańskie gospodarstwo domowe w ciągu dekady było zasilane energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Wcześniej Hillary Clinton była krytykowana przez Bernie Sandersa, rywala w wyścigu o nominację Demokratów w nadchodzących wyborach prezydenckich, za to, że nie zwraca wystarczającej uwagi na kwestie walki ze zmianami klimatu.

Deklaracje Hillary Clinton pokrywają się z planami w zakresie wsparcia sektora fotowoltaicznego, które realizuje obecny prezydent USA. Więcej na ten temat: Obama obiecuje instalacje PV dla najbiedniejszych Amerykanów.

gramwzielone.pl