Co zyskasz dzięki monitoringowi instalacji fotowoltaicznej?

Co zyskasz dzięki monitoringowi instalacji fotowoltaicznej?
Monitoring instalacji fotowoltaicznej Solar-Log™. Fot. Solar-Log™

Producent Solar-LogTM , firma Solare Datensysteme GmbH (SDS), jest niekwestionowanym liderem w branży monitoringu fotowoltaiki. Monitorujemy ćwierć miliona instalacji na całym świecie – od tych najmniejszych systemów po duże farmy fotowoltaiczne. Firma działa od 10 lat, w Polsce natomiast aktywni jesteśmy od 4 lat. W naszych produktach posiadamy aktualizację języka polskiego oraz polską obsługę handlową.

Pierwsza generacja naszego systemu powstała z myślą o monitorowaniu produkcji PV. Dzisiaj, po 10 latach doskonalenia Solar-LogTM pracujemy nad znacznie bardziej skomplikowanymi projektami. Najprościej naszą działalność można streścić w najważniejszych obszarach:

1. Podstawa naszej działalności – monitoring PV.

REKLAMA

W tej grupie funkcjonalności możecie Państwo spodziewać się profesjonalnego i jednolitego monitoringu dla wszystkich swoich falowników, bez względu na ich markę. Analizy obejmują ilość produkcji, konsumpcji, przychodów, temperatury, napięcia i wiele innych. System idealnie sprawdza się dla instalacji prosumenckich lub tych z bilansowaniem energii. Zwięzłe raporty o wadach instalacji, konsumpcji czy bilansie energetycznym pozwolą na sprawne zarządzanie nawet tysiącem instalacji w całej Polsce. Powiadomienia są natychmiastowe i chronią każdą inwestycję. To Solar-LogTM pracuje, Ty odpoczywasz. Najważniejszą zaletą jest posiadanie jednego systemu monitoringu dla wszystkich Twoich falowników, co skraca i ułatwia nadzór nad nimi.

2. Druga grupa funkcjonalności to zarządzanie produkcją.

Limit 0% eksportu do sieci – czyli inaczej sytuacja, gdy produkcja pokrywa się z konsumpcją.

REKLAMA

W tej grupie funkcji możemy sterować dynamicznie i automatycznie falownikami, aby uzyskać żądaną wartość produkcji od 0 do 100%. Pozwala to np. uniknąć eksportu do sieci, jeśli takowy jest niedozwolony. Bardzo łatwo zastosować to rozwiązanie. Wszystko, czego potrzeba, to Solar-LogTM oraz dowolny miernik z wyjściem impulsowym. Miernik podaje informację o konsumpcji, aby Solar-LogTM mógł regulować produkcję do tego samego poziomu.

3. Kolejną grupą funkcjonalności jest sterowanie konsumpcją, czyli inaczej optymalizacja produkcji zużywanej na własne potrzeby.

Solar-LogTM bada istniejące nadwyżki produkcji i jest w stanie sam przekierować energię tam, gdzie jej najbardziej potrzebujesz, np. do pompy ciepła lub grzałki. Rozwiązanie to może współpracować z opisanym powyżej scenariuszem 0% eksportu lub jako niezależny system smart house. Idealnie sprawdzi się w bilansowaniu energii.

Posiadamy tyle rozwiązań i zastosowań, co potrzeb klientów. Dlatego pragniemy zaprosić Państwa na nadchodzące targi Renexpo w Warszawie, do Hali 1, stoisko D11, aby przekonali się Państwo jak bardzo Solar-LogTM może pomóc Wam w codziennej pracy z systemami prosumenckimi, bilansem energii lub limitem nadwyżek.

Nasz pracownik zawsze chętnie udzieli wszelkich informacji. Więcej wiadomości o Solar-Log oraz dane kontaktowe znajdziecie Państwo pod tym adresem: www.solar-log.pl/lp

artykuł sponsorowany