W Lubuskiem powstanie duża farma fotowoltaiczna na trackerach

W Lubuskiem powstanie duża farma fotowoltaiczna na trackerach
Electrum

Pochodzący z Białegostoku Electrum zbuduje dla jednego z czołowych polskich inwestorów na rynku fotowoltaicznym farmę PV o mocy 21 MW. W naszym kraju powstają już znacznie większe farmy fotowoltaiczne, jednak są one realizowane na statycznych konstrukcjach. Projekt Electrum zakłada natomiast budowę jednej z największych elektrowni PV w Polsce, w której panele zostaną ustawione na konstrukcjach nadążnych. Zapewnią one wyższe uzyski energii niż konstrukcje statyczne.

Electrum zbuduje farmę solarną o mocy 21 MW dla grupy R.Power. Instalacja powstanie w miejscowości Osów w województwie lubuskim. Będzie to jeden z największych projektów fotowoltaicznych w Polsce zrealizowanych z zastosowaniem trackerów solarnych.

Budowa farmy fotowoltaicznej w Osowie to najważniejszy projekt realizowany wspólnie przez Grupę Electrum i dewelopera oraz producenta energii R.Power.

REKLAMA

Autorski regulator mocy

W projekcie zastosowanie znajdzie unikatowe rozwiązanie Electrum – Renedium 1.0. To system regulacji mocy czynnej i biernej współpracujący z różnymi typami jednostek wytwórczych. Regulator ma ułatwić kontrolę produkcji energii w jednym miejscu – niezależnie od typu źródeł, mocy, lokalizacji i stopnia złożoności.

Z kolei dzięki trackerom TracSmarT+ 1V, które zostaną dostarczone przez firmę Solar Steel, farma fotowoltaiczna będzie generować więcej energii w porównaniu do konstrukcji statycznej.

REKLAMA

Electrum szacuje, że farma fotowoltaiczna w Osowie pozwoli każdego roku wytworzyć wolumen energii odpowiadający zużyciu około 7 tys. gospodarstw domowych oraz uniknąć emisji ponad 4,2 tys. ton dwutlenku węgla.

Do tej pory na terenie kraju Electrum zaprojektowało, wykonało i uruchomiło dla R.Power instalacje solarne o łącznej mocy ponad 150 MW.

Fotowoltaiczna aktywność R.Power

Dla R.Power będzie to kolejna elektrownia fotowoltaiczna w naszym kraju. Czołowy polski deweloper farm PV prowadzi inwestycje także we Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Niemczech oraz Rumunii.

Spółka obecnie rozwija portfel ponad 8,3 GWp projektów fotowoltaicznych, a jej portfel projektów o ograniczonym ryzyku (wybudowane, w budowie lub gotowe do budowy) wynosi około 0,9 GWp.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.