REKLAMA
 
REKLAMA

Growatt ma nowy inwerter hybrydowy dla biznesu

Growatt ma nowy inwerter hybrydowy dla biznesu
fot. Growatt

Na tegorocznych targach SNEC Growatt zaprezentował nowy inwerter hybrydowy dla rozwiązań komercyjnych i przemysłowych. Chiński producent odebrał również nagrodę za wypracowane wyniki.

Growatt podczas tegorocznych targów Szanghaju pokazał nowy inwerter hybrydowy dla rozwiązań komercyjnych i przemysłowych o mocy 100 kW. Jednocześnie urządzenie jest łatwo skalowalne do 300 kW, tak by sprostać wymaganiom większego biznesu.

Większa uwaga na C&I

Do tej pory Growatt przez większość klientów kojarzony był w dużej mierze z rynkiem rezydencjalnym i niewielkiej mocy inwerterami obsługującymi domowe instalacje fotowoltaiczne. Teraz chiński producent falowników chce zaznaczyć swoją obecność na rynku commercial and industrial (C&I), a nowy hybrydowy inwerter WIT 50-100K-HU/AU ma być tego dowodem.

REKLAMA

Urządzenie, według producenta, można z łatwością skalować do 300 kW zarówno w instalacjach on-grid, jak i off-grid. Producent oferuje swoje kompatybilne z inwerterem baterie APX, które można łączyć do pojemności 600 kWh. Inwerter ma wymiary 820 x 1350 x 510 mm i waży 140 kg. Maksymalna moc oraz prąd rozładowywania i ładowania baterii APX wynoszą odpowiednio 113,5 kW oraz 151,3 A.

W wywiadzie dla PV Magazine przedstawicielka Growatt powiedziała, że firma opracowała technologię miękkiego przełączania, która polega na zapewnieniu każdemu pakietowi ogniw dedykowanego optymalizatora. Umożliwia on łączenie pakietów o różnych pojemnościach w ramach jednego wspólnego systemu magazynowania energii. Oznacza to, że każdy pakiet może oddzielnie się ładować i rozładowywać niezależnie od pozostałych jednostek, co ma pomóc w rozwiązaniu problemu niedopasowania energetycznego.

GroBoost

Growatt chce dostarczać kompleksowe rozwiązania do magazynowania energii, o czym świadczy seria inwerterów hybrydowych i specjalnych baterii do nich. Co więcej, chiński producent opracował również GroBoost, czyli jednostkę sterującą współpracującą z pompą ciepła.

REKLAMA

Urządzenie zostało wprowadzone już w 2016 roku jako element ówczesnej wizji holistycznego podejścia do zarządzania energią. Co ważne, GroBoost ma zdolność inteligentnego przełączania źródła zasilania pompy ciepła pomiędzy np. instalacją fotowoltaiczną i bateriami APX, dzięki czemu zwiększa autokonsumpcję energii.

Top Brand PV 2023

Obecność Growatt na tegorocznych targach SNEC PV Power Expo w Szanghaju była wyjątkowa, ponieważ chiński producent otrzymał od EUPD Research nagrodę Top Brand PV 2023 za zaprezentowanie imponującej gamy najnowocześniejszych rozwiązań energetycznych oraz osiągnięcia firmy.

Zdaniem Growatt nagroda Top Brand PV 2023 dodatkowo umacnia wiodącą pozycję firmy w branży. Producent podkreśla swoją dominującą obecność w sektorze mieszkaniowym i znaczące miejsce wśród trzech największych globalnych graczy na rynku komercyjnym i przemysłowym.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA