Chint Power Systems. Polski debiut lidera rynku falowników trójfazowych w USA

Chint Power Systems. Polski debiut lidera rynku falowników trójfazowych w USA
Chint Power Systems

Intensyfikujemy sprzedaż na rynku europejskim z pełną gamą produktów, które odniosły sukces na mocno konkurencyjnych rynkach m.in. w USA, Korei Południowej i Japonii.

Chint Power Systems utrzymuje konsekwentnie od 2014 roku pozycję lidera segmentu falowników trójfazowych, mogąc pochwalić się 10 GW mocy zainstalowanej, co w efekcie zaowocowało współpracą z Teslą w obrębie optymalizacji falowników i systemów magazynowania energii.

Sukces na tak konkurencyjnych rynkach zawdzięczamy przede wszystkim niezawodności urządzeń, które mamy w ofercie, oraz prężnie funkcjonującemu działowi R&D, który współpracuje wyłącznie z liderami branży, podkreśla Dawid Rogoziński – Country Manager CPS. Jeżeli chodzi o polski rynek kładziemy duży nacisk na sektor EPC, który rozwija się w tej chwili niezwykle dynamicznie. Podpisaliśmy umowę z firmą INSELL na dystrybucję naszego falownika farmowego z serii SCH o mocy 275 kW, który jest już dostępny w ofercie sprzedażowej INSELL. Falownik jest świetnym rozwiązaniem dla farm 1 MW przy AC/DC ratio na poziomie 1.21 i możliwością dobrania modułów N-Type o mocy powyżej 600Wp+.

Falowniki z serii SCA (6-350 kW)

Aktualnie posiadamy w ofercie Chint Power Systems również pełną gamę falowników stringowych trójfazowych o mocy od 6 do 275 kW. W przyszłym roku planujemy poszerzyć naszą ofertę na rynku europejskim o falownik o mocy 350 kW, który miał premierę na tegorocznych targach SNEC. Kładziemy duży nacisk na rozwój rozwiązań EMS oraz wielkoskalowych magazynów energii chłodzonych cieczą zapewniających bardzo niski CAPEX.

Doświadczenia z rynku amerykańskiego, zwłaszcza te ostatnie we współpracy z Teslą w zakresie magazynowania energii, pokazują jak duży potencjał ma ten segment rynku. Pokazuje też, jak skutecznie pozwala uelastycznić zarządzanie energią wyprodukowaną z OZE w ramach tradycyjnego systemu elektroenergetycznego, co będzie ogromnym wyzwaniem dla polskiego systemu elektroenergetycznego, ale też chociażby w ramach pionierskich Virtual Power Plant (VPP) rozwijanych w USA.

Falowniki hybrydowe (4.6-10 kW)
Baterie nisko- i wysokonapięciowe (5-20 kWh)

Jak zaznacza Dawid Rogoziński – finalizujemy aktualnie rozmowy mające na celu rozszerzenie naszej oferty o pełną gamę produktową, w ramach której będą dostępne oprócz klasycznych inwerterów stringowych jedno- i trójfazowych również inwertery hybrydowe w zakresach mocy od 5 do 10 kW, oraz modułowe systemy magazynowania energii, wysoko- i niskonapięciowe o pojemności od 5 do 20 kWh. W kontekście zmian legislacyjnych, wprowadzenia taryf dynamicznych oraz ułatwień w przyłączaniu instalacji w segmencie 50-150 kWp obserwujemy wyraźnie większe zainteresowanie rozwiązaniami hybrydowymi oraz C&I.

Chint w liczbach

Ponad 40 tys. pracowników, blisko 17 mld dolarów dochodu rocznie oraz 140 krajów, w których grupa Chint oferuje swoje produkty – te liczby mówią same za siebie. Chint Power Systems jest również liderem sprzedaży falowników trójfazowych w USA, przekraczając w tym roku moc 10 GW mocy zainstalowanej. Początek 2023 roku zaowocował strategiczną umową CPS z koreańską grupą Hyundai oraz kontynuacją współpracy z Teslą, głównie w zakresie optymalizacji falowników i systemów magazynowania energii. Grupa Chint jest regularnie notowana na liście bankowalności Bloomberga na 4 pozycji na świecie oraz w zestawieniach magazynu Forbes na liście 50 największych firm na kontynencie azjatyckim.

W imieniu Chint Power Systems zapraszamy do zapoznania się z ofertą w firmie Insell na platformie B2B lub telefonicznie oraz na szkolenia produktowe i techniczne na Clickmeeting, o których będziemy was informować. Zapraszamy do współpracy.

Dawid Rogoziński – Country Manager CPS
E-mail: dawid.r@chint.com
Tel: +48 519 510 725

Artur Sokołowski – Brand Manager CPS
E-mail: artur.s@chint.com
Tel: +48 508 802 892

 

artykuł sponsorowany