Polska spółka PV podpisała umowę na projekty o mocy 1 GWp

Polska spółka PV podpisała umowę na projekty o mocy 1 GWp
fot. Pixabay - Albrecht Fietz

Czołowy polski deweloper elektrowni fotowoltaicznych podpisał umowę inwestycyjną na rozwój projektów fotowoltaicznych w Rumunii. 

R.Power przygotowuje się do kolejnych inwestycji fotowoltaicznych. W tym celu spółka zawarła umowę z Eiffel Transaction Infrastructure z siedzibą w Paryżu, należącą do grupy kapitałowej Eiffel Investment Group.

Rozpoczęcie współpracy uzależnione jest od uzyskania zgody rumuńskiego urzędu ds. konkurencji na inwestycję zagraniczną. Na rozwój wybranych projektów fotowoltaicznych w Rumunii Eiffel Transaction Infrastructure przeznaczy do 26,5 mln euro.

REKLAMA

Inwestycje R.Power w fotowoltaikę

R.Power jest polskim deweloperem i niezależnym producentem energii, który działa w branży fotowoltaiki i magazynowania energii. Firma prowadzi działalność w Polsce, Rumunii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Spółka ma w swoim portfelu blisko 790 MWp projektów (RtB), z czego 635 MWp jest w fazie budowy lub już produkuje zieloną energię. Udział projektów zagranicznych stanowi ponad 20 proc. i rośnie z kwartału na kwartał.

REKLAMA

W 2022 roku Grupa R.Power osiągnęła 501,5 mln zł przychodów (wobec 260,57 mln zł w 2021 roku) oraz EBITDA na poziomie 48,1 mln zł (10,51 mln zł rok wcześniej).

Wiosną R.Power podpisał umowę na dostawę paneli fotowoltaicznych dla kolejnego projektu, który ma zostać zrealizowany do kwietnia 2024 roku. Dostawcą jest związany z chińską grupą Chint producent Astroenergy New Energy Technology.

Niedawno spółki zależne firmy R.Power, które realizują projekty elektrowni fotowoltaicznych, podpisały z firmą Rawicom umowy na dostawę, instalację, budowę i rozruch elektrowni PV. Umowy o wartości ponad 33 mln zł obejmują 18 projektów elektrowni PV.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.