Relacja z GoodWe Eco Smart Tour w Polsce – Innowacje w akcji!

Relacja z GoodWe Eco Smart Tour w Polsce - Innowacje w akcji!
fot. GoodWe

Energia słoneczna jest jednym z najczystszych i najtrwalszych źródeł energii. GoodWe, wiodący dostawca falowników hybrydowych i magazynów energii, wraz z Eco Smart Tour, wprowadza innowacyjne rozwiązania, które zmieniają sposób, w jaki korzystamy z energii słonecznej i zaprasza na webinar już 3 sierpnia!

Energia słoneczna stała się dominującym graczem na rynku energii. Dzięki dużej dostępności i korzyściom dla środowiska energia słoneczna stale ewoluuje, napędzana postępem technologicznym i innowacyjnymi trendami.

Czym jest Eco Smart Tour?

Eco Smart Tour to wydarzenie organizowane od 2021, które odbywa się w kilkunastu krajach Europy, Ameryki Południowej i Australii, i jest organizowane przez producenta falowników fotowoltaicznych i magazynów energii – GoodWe.

Eco Smart Tour to nie tylko okazja do poznania najnowszych trendów i technologii w dziedzinie energii słonecznej, ale również zapewnienie interaktywnej platformy dla instalatorów fotowoltaiki. W ramach tego wydarzenia, mobilny showroom GoodWe odwiedza różne miejsca, umożliwiając uczestnikom zapoznanie się z nowymi rozwiązaniami i zgłębienie niuansów technicznych.

 

Nasz mobilny showroom GoodWe przemierzył już tysiące kilometrów, odwiedzając w tym roku nie tylko Polskę i Czechy, ale także Holandię, Niemcy, Belgię, Francję, Hiszpanię, Włochy, Grecję i wiele innych krajów regionu EMEA. GoodWe Eco Smart Tour stanowi dowód na to, że prezentacje i szkolenia producentów mogą być interesujące i pełne energii. Wykorzystujemy ten czas, aby nawiązać relacje w bardziej swobodnym i nieformalnym środowisku, nie zapominając przy tym o angażowaniu się w działania na rzecz dobra wspólnego poprzez realizację różnych inicjatyw społecznie odpowiedzialnych, towarzyszących całej trasie – dodaje Orysya Levchenko, Marketing Manager GoodWe w regionie CEE.

Wiosenna edycja Eco Smart Tour w Europie Środkowej

Od połowy maja do 2 czerwca Eco Smart Tour odwiedził siedem miejsc w Polsce i Czechach, w których zgromadziło się łącznie ponad 300 pasjonatów energii słonecznej, będących jednocześnie instalatorami i doradcami.

 

Ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestników cieszyły się urządzenia do magazynowania energii, gdzie integrujemy poszczególne rozwiązania w jeden system Eco Smart Home, np. poprzez połączenia ładowarki samochodowej, magazynu energii i sterowanie dodatkowym obciążeniem. To połączenie pozwala na maksymalne wykorzystanie energii słonecznej i optymalne zarządzanie dostępną mocą – mówi Cezary Wawrzos – Technical Sales Manager w GoodWe.

W trakcie trasy mieliśmy okazję odwiedzić kilka ważnych miejsc związanych z tematyką OZE. Pierwszym punktem naszej podróży był Krannich Polska – Poznań, gdzie odbyły się prezentacje dotyczące najnowszych produktów do magazynowania energii. Podzieliliśmy się wiedzą o najnowszych trendach, a także mieliśmy możliwość zaprezentowania praktycznych przykładów zastosowania tych technologii.

Kolejnym etapem naszej podróży była Warszawa, gdzie prezentacje urządzeń GoodWe wzbudziły wielkie zainteresowanie. Uczestnicy zaproszeni przez Manitu Solar mogli zyskać wiele cennych informacji na temat fotowoltaiki oraz zapoznać się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami do magazynowania energii, które pomogą im w dalszym rozwoju projektów instalacyjnych. Największą popularnością wśród zgromadzonych cieszyły się falowniki hybrydowe serii ET 15-30 kW oraz ładowarka do samochodów EV HCA. Niemniejsze zainteresowanie budziły magazyny energii serii LYNX HOME F PLUS+, których rosnąca popularność jest spowodowana łatwością montażu i łatwa obsługa we współpracy z falownikiem GoodWe.

Wiosenne Forum OZE

Przystanek w Serocku nad przepiękną Narwią był niewątpliwie niezapomnianym doświadczeniem. Podczas całego pełnego informacji i wrażeń dnia, prezentowaliśmy koncept Eco Smart Home wśród innych prelegentów reprezentujących producentów modułów PV – LONGI, pomp ciepła – Kensol, ekologicznych domów modułowych – Keno Home, a nawet banku – BNP Paribas, który ma w swej ofercie korzystny kredyt na termomodernizację budynków. Uczestnicy zaproszeni przez KENO, którzy zjechali się z całego Mazowsza, dowiedzieli się nie tylko o najnowszych urządzeniach i kompleksowych rozwiązaniach, lecz także o procesie instalacji i zdalnego zarządzania, jak również o potencjalnych korzyściach dla środowiska i złożoności obecnej sytuacji sieci elektroenergetycznych. Po intensywnym dniu udaliśmy się na świetnie zorganizowaną grę w paintballa. Ach cóż to były za emocje, wysiłek i pot! Walka o flagę mroziła krew w żyłach i chwilami wyglądała naprawdę groźnie. Na szczęście to tylko zabawa!

 

GoodWe Eco Smart Tour to niesamowita okazja do spotkania nie tylko naszych dystrybutorów, ale również odbiorców naszych produktów, którzy często uświadamiają nas, że pomimo dojrzałości naszych produktów, można sporo rzeczy usprawnić. Możliwość usłyszenia opinii o produkcie bezpośrednio jest dla mnie największą wartością podczas tych spotkań. Dzisiaj działamy na trudnym rynku, który ciągle jest w zawieszeniu pomiędzy tradycyjnym rynkiem fotowoltaiki on-grid, a nowym rynkiem PV 2.0 fotowoltaiki wielozadaniowej z możliwością połączenia jej z innymi urządzeniami jak, magazyn energii, ładowarka samochodu elektrycznego czy automatyka domu – komentuje Daniel Moczulski, CEE Territory Manager.

Małopolska pokazała nam, jak się bawić

Na południu Polski zatrzymaliśmy się w Niecieczy koło Tarnowa, gdzie osią dnia było szkolenie prowadzone przez naszych ekspertów. Jednakże organizatorzy z AVRII stanęli na wysokości zadania, zapewniając uczestnikom ogromną przestrzeń na otwartym powietrzu, gdzie z iście wakacyjnym klimatem leżaków, pysznego jedzenia, napojów chłodzących, roztańczonej fotobudki i utalentowanego DJa, mogliśmy spędzić czas na integracji, wymianie doświadczeń i kontaktów.

Dla wielu uczestniczących w tym wydarzeniu instalatorów bardzo ciekawym punktem programu była możliwość zwiedzenia stadionu piłkarskiego drużyny Bruk-Bet Nieciecza z prawdziwą murawą oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć. Niewątpliwie najbardziej oczekiwaną atrakcją tego dnia był mecz piłkarski pomiędzy drużynami GoodWe i AVRII. Emocje sięgały zenitu, a pozytywna energia wśród kibiców dopingowała obie drużyny! Nie tylko mieliśmy okazję zobaczyć sportową stronę instalatorów, ale również mogliśmy rozdać liczne nagrody za zaangażowanie i determinację. To był prawdziwy dowód na to, że praca w zespole przynosi świetne rezultaty. Całe wydarzenie obfitowało w atrakcje, ale najważniejsza dla nas była przestrzeń do wspólnym rozmów i dzielenia się wiedzą. Dzięki Waszej obecności mogliśmy podzielić się doświadczeniami oraz wymienić pomysłami i inspiracjami.

Merytorycznie i charytatywnie – Eco Smart Tour w Tomaszowicach

Przystanek w pięknym Dworze w Tomaszowicach pod Krakowem zorganizowaliśmy wspólnie z BayWa r.e. oraz novotegra. Współpraca pozwoliła na szerokie objęcie tematu, jakim jest fotowoltaika. Dyskutowaliśmy nad najnowszymi innowacjami w zakresie magazynowania energii, systemów montażowych dla każdego dachu, a także o aplikacjach do planowania i monitorowania. Naszą praktyczną wiedzę oraz umiejętności mogliśmy wykorzystać na specjalnym wydarzeniu charytatywnym. Aż 10 nowych bud trafiło do podopiecznych Schroniska w Borku – Fundacji Straży Obrony Praw Zwierząt. To podkreślenie tego, jak ważne są dla nas praktyki angażujące i społecznie odpowiedzialne. Krakowski Eco Smart Tour zakończyliśmy wspólnym grillowaniem na tarasie.

Dziękujemy Wam za udział w Eco Smart Tour 2023!

Nie udało Ci się z nami spotkać? – Dołącz do webinariów!

Wszystkich, którzy już się za nami stęsknili lub nie mieli okazji spotkać się z nami osobiście, zapraszamy na handlowo-techniczne szkolenie GoodWe na temat falowników hybrydowych i magazynów energii. Dołącz do nas 3 sierpnia 2023 o godz. 8:30 lub 5 września o 8:00, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat rozwiązań GoodWe, skorzystać z unikalnej promocji i otrzymać wartościowe wskazówki dotyczące montażu i konfiguracji. Nie przegap tej okazji i zarejestruj się już teraz na sierpień lub na wrzesień.

 

Dla naszych wiernych i aktywnych instalatorów przygotowaliśmy nową promocję na wydłużenie gwarancji na falowniki hybrydowe i magazyny energii do 10 lat. W razie pytań zadzwoń pod nasz nowy numer serwisowy: +48 81 884 20 51.

Do zobaczenia!

Informacje o GoodWe

GoodWe jest wiodącym na świecie producentem falowników PV i dostawcą rozwiązań do magazynowania energii notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju (Kod giełdowy: 688390). Firma zatrudnia ponad 4600 pracowników na całym świecie i ma na swoim koncie ponad 52GW instalacji w ponad 100 krajach i regionach. GoodWe oferuje szeroką gamę produktów i rozwiązań dostosowanych do domowych, komercyjnych i przemysłowych systemów PV na skalę użytkową. W 2021 roku firma GoodWe została uznana przez Wood Mackenzie za jednego z trzech największych dostawców falowników hybrydowych na świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie pl.goodwe.com.

Kontakt w Polsce:
marketing.emea@goodwe.de

 

artykuł sponsorowany