REKLAMA
 
REKLAMA

Swatten – najłatwiejszy sposób na pożegnanie się z wyłączeniem zasilania

Swatten - najłatwiejszy sposób na pożegnanie się z wyłączeniem zasilania
Fot. Sieyuan Electric

Jednofazowy falownik hybrydowy Swatten nadaje się do zastosowań domowych o mocy od 3 kW do 6 kW, spełniając potrzeby właścicieli domów. Z uwagi na hybrydową funkcję falownika ogromne znaczenie ma możliwość pracy w trybie off-grid. Falownik Swatten integruje funkcję tworzenia kopii zapasowych w samym urządzeniu, eliminując potrzebę stosowania skrzynki zapasowej. Taka konstrukcja nie tylko oszczędza koszty, ale także upraszcza instalację poprzez redukcję okablowania.

W trybie off-grid jednofazowy falownik Swatten może dostarczyć znamionową moc wyjściową do 6 kW/6 kVA. Jego szczytowa moc wyjściowa może osiągnąć nawet 8,4 kVA, utrzymując się przez 10 sekund. Czas uruchomienia trybu awaryjnego zajmuje mniej niż 10 ms, zapewniając płynne przełączanie, które pozostaje niezauważone podczas przerwy w dostawie prądu. Funkcja tworzenia kopii zapasowych maksymalnie chroni urządzenia elektryczne użytkowników.

Jednofazowy falownik hybrydowy Swatten może pochwalić się wyjątkowo wysoką nadwymiarowością wejściową DC, w zakresie 210-330 proc., co plasuje go w czołówce branży. Klienci mogą podłączyć więcej paneli fotowoltaicznych, co oznacza, że w warunkach obfitego nasłonecznienia panele słoneczne mogą jednocześnie zasilać urządzenia i ładować akumulator. Maksymalizuje to wykorzystanie energii słonecznej, zmniejsza straty energii, zapewniając tym samym korzyści ekonomiczne. Prąd wejściowy PV wynosi do 16 A, co pozwala na kompatybilność z szerszą gamą modułów PV i lepsze dostosowanie do wysokoprądowych paneli PV dostępnych na rynku.

Falownik hybrydowy Swatten charakteryzuje się niskim napięciem rozruchowym wynoszącym zaledwie 50 V, dzięki czemu może pracować w warunkach słabszego nasłonecznienia, wydłużając dzienny czas wytwarzania energii. Może on rozpocząć pracę wczesnym rankiem i zakończyć ją wieczorem, a także pracować w warunkach stosunkowo słabego nasłonecznienia w pochmurne dni. W Polsce, gdzie natężenie światła słonecznego jest słabsze niż na południu Europy, falownik o niższym napięciu rozruchowym jest niewątpliwie preferowanym wyborem.

Biorąc pod uwagę napięcie i prąd, falownik można najlepiej dopasować do wysokonapięciowych poważnych akumulatorów Swatten, takich jak wysokonapięciowy prosty typ stosu. Akumulatory Swatten mogą mieć pojemność od 10 kWh do 26 kWh, spełniając codzienne wymagania użytkowników. Zacisk akumulatora falownika obsługuje maksymalny prąd ładowania i rozładowania do 30 A, co przyczynia się do szybszego ładowania i rozładowywania akumulatorów. Niezależnie od tego, czy jest to jednofazowy falownik Swatten o mocy 3 kW, czy 6 kW, wszystkie falowniki Swatten oferują taką samą moc ładowania i rozładowania 6600 W po stronie akumulatora, co stanowi niezwykle wysoką moc.

 

falownik marki Swatten
Swatten

Z uwagi na hybrydową funkcję falownika ogromne znaczenie ma możliwość pracy w trybie off-grid. Falownik Swatten integruje funkcję tworzenia kopii zapasowych w samym urządzeniu, eliminując potrzebę stosowania dodatkowej skrzynki zapasowej. Taka konstrukcja nie tylko oszczędza koszty, ale także upraszcza instalację poprzez redukcję etapów okablowania. W trybie off-grid jednofazowy falownik Swatten może dostarczyć znamionową moc wyjściową do 6 kW/6k VA. Jego szczytowa moc wyjściowa może osiągnąć do 8400 VA, utrzymując się przez 10 s.

Fabrycznie wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia zabezpieczające, takie jak urządzenia przeciwprzepięciowe typu II (SPD) wbudowane zarówno po stronie DC, jak i AC, zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją DC, zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem wejścia akumulatora. Te funkcje i urządzenia ochronne dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo i niezawodność falownika

Dodatkowo falownik jest wyposażony w złącza MC4 do podłączenia łańcucha fotowoltaicznego i akumulatora.

Prosty uchwyt do montażu na ścianie zapewnia łatwy proces instalacji. Dzięki stopniowi ochrony IP65 i konstrukcji bez wentylatora urządzenie może być instalowane wewnątrz lub na zewnątrz, oferując większą elastyczność instalacji poprzez wyeliminowanie ograniczeń przestrzennych. Produkty inwerterowe Swatten są dostarczane z kompletnym pakietem instalacyjnym, w tym z kluczem WiFi i inteligentnym licznikiem. Falownik hybrydowy jest zintegrowany z funkcją tworzenia kopii zapasowych, eliminując potrzebę dokonywania przez użytkowników oddzielnych zakupów. Wystarczy rozpakować opakowanie produktu i jest on gotowy do użycia.

 

falowniki hybrydowy swatten
Swatten

Podsumowując: jednofazowy falownik hybrydowy Swatten stanowi znaczący postęp w dziedzinie wykorzystania energii słonecznej w gospodarstwach domowych. Jego inteligencja, wydajność i zdolność adaptacji sprawiają, że jest to idealny wybór dla właścicieli domów, którzy chcą zmaksymalizować swoje inwestycje w energię słoneczną, jednocześnie przyczyniając się do zrównoważonej przyszłości.

Co więcej, lokalny zespół obsługi posprzedażowej w Polsce oferuje wprowadzenie produktu, instalację, usuwanie błędów, konserwację i szkolenia techniczne, zapewniając doskonałe wsparcie dla klientów. Poznaj duże możliwości jednofazowego falownika hybrydowego Swatten i rozpocznij bardziej przyjazną dla środowiska i opłacalną podróż energetyczną.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.swatten.com

Kontakt

e-mail: swatten@sieyuan.com
tel.:+48 789 680 685

 

artykuł sponsorowany

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA