ECO SYSTEM i KStar: partnerstwo dla zrównoważonej przyszłości energetyki

ECO SYSTEM i KStar: partnerstwo dla zrównoważonej przyszłości energetyki

Rynek odnawialnych źródeł energii w Polsce zyskuje na znaczeniu, a jednym z kluczowych graczy wprowadzających innowacyjne technologie jest firma KStar. Producent falowników i magazynów energii, założony w 1993 roku, zdobywa coraz większą popularność na tle rosnącego zainteresowania branżą OZE. Przyjrzyjmy się bliżej technologii, innowacyjności i doświadczeniu KStar, a następnie przeniknijmy do roli jednego z głównych dystrybutorów, firmy ECO SYSTEM.

KStar to nie tylko producent falowników, ale także pionier w dziedzinie magazynowania energii, wprowadzający na rynek polski nowoczesne rozwiązania. Od 1993 roku firma ta rozwija i wdraża rozwiązania energetyczne, osiągając łączną moc 42 GW na całym świecie. Działa nie tylko jako producent komponentów elektroenergetycznych, ale także oferuje kompleksowe rozwiązania dla różnych sektorów energetyki. KStar to zespół ponad 600 specjalistów z obszaru R&D, którzy uczestniczą w globalnej rewolucji energetycznej.

Innowacyjna oferta KStar obejmuje falowniki z serii BluE, zaprojektowane z myślą o instalacjach domowych i komercyjnych projektach. Nowa generacja inwerterów fotowoltaicznych cechuje się wyższą wydajnością, podwójnym MPPT, zdalnym sterowaniem, gotowością VPP, stopniem ochrony IP65, lekką konstrukcją bez wentylatora i baterią CATL. Niebagatelna rewolucją jest również falownik hybrydowy KAC50 z magazynem energii o pojemności 100 kWh.

ECO SYSTEM: solidny partner na rynku OZE

Jednym z kluczowych dystrybutorów KStar w Polsce jest grupa ECO SYSTEM, będąca importerem oraz dystrybutorem światowych marek na rynku OZE przez ostatnie 10 lat. Grupa Eco System to obecnie 5 firm z oddziałami zagranicznymi. Firma nie tylko dostarcza produkty, ale także oferuje wsparcie i doradztwo, opierając się na swoim doświadczeniu w montażu instalacji fotowoltaicznych na gruncie, dachu oraz ciekawym rozwiązaniu wiat samochodowych – carport. Obecnie zaopatrujemy naszych klientów na terenie 10 państw Europy.

 

Carport
Fot. ECO SYSTEM

ECO SYSTEM, jako dynamicznie rozwijająca się grupa, nieustannie poszerza swoje horyzonty poprzez nawiązywanie nowych kontaktów. Jako oficjalny partner renomowanych firm, takich jak FoxESS, Akcome, SunWays, K500, czy Saronic, firma ta zdobywa zaufanie klientów i ugruntowała swoją pozycje na rynku. Jednak to nie koniec ambitnych planów ECO SYSTEM.

W bieżącym roku firma podjęła nowe, strategiczne partnerstwo biznesowe z producentem mikroinwerterów Apsystems oraz z KStar, będącym już jednym z kluczowych dostawców falowników. Współpraca ta umożliwia klientom korzystanie z najnowszych rozwiązań w dziedzinie mikroinwerterów oraz falowników, co z kolei wpisuje się w globalne trendy zrównoważonego rozwoju energetyki.

Warto zwrócić uwagę, że w ofercie ECO SYSTEM znajdują się nie tylko produkty fotowoltaiczne. Firma ta, idąc z duchem czasu, dostosowuje się do zróżnicowanych potrzeb rynku, oferując także pompy ciepła, klimatyzatory oraz innowacyjne folie grzewcze. Ten holistyczny sposób podejścia do odnawialnych źródeł energii pozwala ECO SYSTEM na skuteczne zaspokajanie potrzeb różnorodnych klientów.

Rozbudowa infrastruktury

Firma ECO SYSTEM zainwestowała nie tylko w poszerzenie oferty, ale również w rozbudowę swojej infrastruktury. Nowoczesna hala magazynowa oddana do użytku dwa lata temu stanowi efektywne centrum logistyczne, umożliwiające sprawną obsługę klientów. Rozpoczęta w tym roku budowa czterokondygnacyjnego biurowca, będącego zarazem symbolem przedsiębiorczej dynamiki firmy, to dowód na długofalowe plany rozwojowe oraz zaangażowanie w zapewnienie klientom najwyższej jakości obsługi. Planowane oddanie nowego obiektu jest na lipiec 2024 roku.

Fot. ECO SYSTEM

ECO SYSTEM nie tylko dostarcza rozwiązania, ale również angażuje się w interakcje z klientami i partnerami branżowymi. Aktywność firmy na targach Solar Energy Expo w styczniu 2024 roku jest znakiem otwartości na dialog, wymianę doświadczeń oraz prezentację najnowszych osiągnięć firmy. To doskonała okazja dla zainteresowanych innowacyjnymi technologiami, by z bliska zapoznać się z ofertą ECO SYSTEM oraz skorzystać z ekspertyzy zespołu firmy.

W ten sposób ECO SYSTEM nie tylko dostosowuje się do bieżących potrzeb rynku, ale również kreuje go, inspirując do zrównoważonego i efektywnego korzystania z odnawialnych źródeł energii.

ECO SYSTEM Group Sp. z o.o.
ul. Ligocka 632
43-391 Mazańcowice
tel. +48 695 395 068

Nasz Facebook

www.ecosystemprojekt.pl

 

ECO SYSTEM – materiał sponsorowany