Nest Bank wesprze program abonamentowy Columbus Energy

Nest Bank wesprze program abonamentowy Columbus Energy
Fot. Columbus Energy

Columbus Energy S.A., firma zajmująca się montażem instalacji fotowoltaicznych, oferując korzystanie z nich na zasadzie abonamentu, poinformowała o nawiązaniu współpracy z Nest Bank. Udostępnione przez ten bank finansowanie ma pozwolić Columbus Energy na montaż 10 tys. instalacji fotowoltaicznych rocznie i generowanie przychodów na poziomie 200 mln zł.

Columbus Energy podaje, że podpisał list intencyjny z Nest Bank S.A., którego celem jest finansowanie programu abonamentowego „Abonament na słońce”, w ramach którego klienci spółki będą mogli spłacać instalację fotowoltaiczną w formie comiesięcznych rat.

W przyszłym roku Nest Bank S.A. ma nabyć wierzytelności z tytułu udzielonych przez Columbus Energy Finanse Sp. z o.o. abonamentów na instalacje fotowoltaiczne. Szczegółowe zasady współpracy mają być uregulowane we właściwej umowie, której podpisanie ma nastąpić w terminie do końa stycznia 2017 r.

REKLAMA

Zarząd Columbus Energy S.A. szacuje, że dzięki pozyskaniu stabilnego źródła finansowania programu abonamentowego możliwe będzie osiągnięcie rocznej sprzedaży na poziomie 10 tys. instalacji fotowoltaicznych oraz wypracowywanie przychodów w kwocie 200 mln zł rocznie.

Columbus Energy zapewnia, że nowa oferta abonamentu „daje przede wszystkim niezależność od regulacji prawnych w zakresie prawa energetycznego, niezależność od dotacji dla właścicieli domów jednorodzinnych oraz stwarza spółce możliwość praktycznie nieograniczonej ilości montaży instalacji fotowoltaicznych”.

Podpisanie umowy z Nest Bank S.A. zapewni stabilny rozwój programu abonamentowego. Już dzisiaj jesteśmy gotowi na zadeklarowanie zakontraktowania w 2017 roku 2,5 tys. klientów na instalacje fotowoltaiczne w abonamencie. Szacujemy, że sprzedaż w tym segmencie będzie rosła 100 proc. rocznie, do uzyskania 10 tys. instalacji w 2019 roku. Ten list to duży krok do podpisania umowy, nad którą razem z zespołem Nest Bank S.A. już pracujemy. Stabilny i rzetelny partner finansowy to klucz do osiągnięcia wielkiego sukcesu w pozyskiwaniu i finansowaniu mikroinstalacji prosumenckich bez dotacji – zapewnia Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

REKLAMA

W ramach oferty „Abonament na Słońce” klienci Columbus Energy S.A. będą mogli spłacać inwestycję w instalację fotowoltaiczną w formie comiesięcznych opłat sięgających 119 zł w przypadku instalacji o mocy 2,6 kWp. Do tego zostanie doliczona jednorazowa opłata instalacyjna w wysokości 1900 zł. W przypadku instalacji o mocy 3,9 kWp lub 6 kWp miesięczny abonament ma wynosić odpowiednio 169 zł lub 259 zł, przy jednakowej opłacie instalacyjnej w wysokości 1900 zł.

Columbus Energy wyznaczył w okresie do 2022 r. plan montażu 50 tys. systemów fotowoltaicznych.

Spółka podawała w raporcie za III kwartał, że podpisuje obecnie miesięcznie około 200 umów abonamentowych, a w celu pozyskania środków na realizację kolejnych umów ma posłużyć się finansowaniem pomostowym w formie emisji akcji na kwotę do 10,5 mln zł. Realizacja emisji miałaby się odbyć do końca br.

Przychody netto Columbus Energy w III kwartale wyniosły 2,426 mln zł, a w okresie od stycznia do końca września br. – 4,92 mln zł. Koszty z działalności operacyjnej wyniosły natomiast odpowiednio 2,341 mln zł i 4,712 mln zł. Natomiast zysk netto w ostatnim kwartale wyniósł 25,7 tys. zł, a w pierwszych trzech kwartałach br. – 80,25 tys. zł.

Jesteśmy pionierami w Polsce w oferowaniu produktu finansowego dla właścicieli domów jednorodzinnych, gdzie bez dotacji klient oszczędza od dnia uruchomienia instalacji. Formuła abonamentu, z mikropłatnościami przez 15 lat, powoduje, że dobrze dobrana instalacja zawsze obroni się ekonomicznie. Nasze doświadczenia w sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych w ramach programu Prosument, w którym byliśmy liderem, dała nam wiedzę i doświadczenie do skutecznego wdrażania naszego autorskiego programu abonamentowego. Brakowało nam tylko tego jednego elementu układanki, jakim jest partner finansowy. Już zamontowaliśmy 100 pierwszych pilotażowych instalacji, a setki kolejnych czekają na realizację. Jesteśmy pewni, że zaraz po podpisaniu właściwej umowy z Nest Bank S.A. tempo rozwoju znacznie przyspieszy – dodaje prezes Columbus Energy S.A.

red. gramwzielone.pl