Aukcja „fotowoltaiczna” odbędzie się w przyszłym tygodniu

Aukcja „fotowoltaiczna” odbędzie się w przyszłym tygodniu
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Urząd Regulacji Energetyki podał termin aukcji, w której będzie można składać oferty na sprzedaż energii z instalacji wiatrowych i fotowoltaicznych o mocy do 1 MW i której beneficjentami powinni być głównie inwestorzy planujący budowę elektrowni PV.

Pierwotnie Urząd Regulacji Energetyki przyjął termin aukcji oznaczonej jako AZ/9/2018 na 12 listopada, jednak w związku z faktem, że ten dzień został później ustanowiony dniem wolnym od pracy, ten termin trzeba było przesunąć.

Teraz wiadomo, że aukcja przeznaczona dla instalacji nowych o mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 1 MW, wykorzystujących wyłącznie energię wiatru na lądzie lub energię promieniowania słonecznego, odbędzie się w czwartek 15 listopada.

REKLAMA

URE podaje, że pozostałe warunki aukcji AZ/9/2018, określone wcześniej w informacji z 2 października, nie ulegają zmianie.

REKLAMA

Oznacza to, że aukcja oznaczona jako AZ/9/2018 odbędzie się w dniu 15 listopada, w godz. od 8 do 18.

Maksymalna ilość i wartość energii elektrycznej, która może zostać sprzedana w drodze aukcji przez wytwórców zlokalizowanych w Polsce, to 16 065 000 MWh oraz 6 243 300 000 zł. Natomiast maksymalna ilość i wartość energii elektrycznej, która może zostać sprzedana w drodze aukcji przez wytwórców zlokalizowanych poza obszarem Polski, to 24 260,51 MWh oraz 10 322 975,18 zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.