"PB": Polska może stać się fotowoltaicznym eldorado

"PB": Polska może stać się fotowoltaicznym eldorado
Budowa farmy fotowoltaicznej podlega amortyzacji. Foto: Q-Cells

{więcej}”Puls Biznesu” dostrzega szanse na rozwój rynku fotowoltaicznego, które mogą otworzyć się wraz z przyjęciem ustawy o OZE. 

W piątkowym wydaniu „Pulsu Biznesu” czytamy, że gdyby ustawa o OZE weszła w życie z dzisiejszym kształcie, Polska mogłaby stać się „fotowoltaicznym eldorado”. Zdaniem „PB”, przyczyniłaby się do tego wysokość wsparcia gwarantowana producentom zielonej energii w instalacjach fotowoltaicznych w obecnym projekcie ustawy o OZE. 

REKLAMA

„PB” powołuje się na opinię Piotra Łuby, partnera w PwC, którego zdaniem wejście w życie ustawy o OZE z proponowanym wsparciem dla fotowoltaiki, może sprawić, że stanie się ona „bardzo rentownym biznesem”. Jednocześnie zdaniem Łuby, trudno określić dokładne poziomy rentowności inwestycji w PV, gdyż w jego opinii trzeba przy tym brać pod uwagę wiele czynników takich jak choćby awaryjność instalacji. 

REKLAMA

Jednocześnie „Puls Biznesu” zwraca uwagę, że w ostatecznej wersji ustawy o OZE wsparcie za produkcję energii słonecznej zwłaszcza dla dużych instalacji fotowoltaicznych może zostać ograniczone – w porównaniu do ostatniej upublicznionej przez rząd wersji ustawy z października 2012 r. 
gramwzielone.pl