Ministerstwo Środowiska chce ograniczenia wsparcia dla fotowoltaiki

Ministerstwo Środowiska chce ograniczenia wsparcia dla fotowoltaiki
Marcin Korolec, minister środowiska. Foto: Newseria

{więcej}W obecnym projekcie ustawy o OZE fotowoltaice przyznano najwyższe wsparcie ze wszystkich zielonych technologii promowanych w nowym systemie wsparcia. Che to zmienić resort środowiska. 

Jak informuje „Puls Biznesu”, minister środowiska Marcin Korolec chce zmienić zasady wsparcia dla energetyki odnawialnej w nowej ustawie o OZE. Jego zdaniem, większe wsparcie powinno przysługiwać odnawialnym źródłom energii stabilizującym system energetyczny, takim jak biogazownie rolnicze czy elektrownie wodne. Marcin Korolec zwraca ponadto uwagę, że tym technologiom powinno się zagwarantować większe wsparcie także z uwagi na fakt, że przy ich budowie mogą być wykorzystywane polskie technologie. 

REKLAMA

Z drugiej strony minister środowiska chce ograniczenia dopłat dla fotowoltaiki, uznając, że w aktualnym projekcie ustawy o OZE posiada ona zbyt wysokie wsparcie oraz że nie ma szans na wykorzystywanie przy budowie systemów fotowoltaiacznych komponentów produkowanych w Polsce. 

REKLAMA

Ponadto „Puls Biznesu” w dzisiejszym artykule poświęconym ustawie o OZE cytuje Sławomira Krzystka z Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, który uważa, że wszystkie technologie OZE powinny otrzymać jednakowe wsparcie, co premiowałoby najtańsze technologie i miałoby pozytywny wpływ na ceny energii dla odbiorcy końcowego. 
gramwzielone.pl