Przy granicy z Polską powstała gigantyczna farma fotowoltaiczna

Przy granicy z Polską powstała gigantyczna farma fotowoltaiczna
foto: Belectric press

{więcej}Belectric, jeden z największych na świecie deweloperów farm fotowoltaicznych uruchomił ogromną farmę PV, która znajduje się we wschodnich Niemczech, tuż niedaleko polskiej granicy. 

Ogromna farma fotowoltaiczna jest zlokalizowana na terenie byłego radzieckiego lotniska wojskowego w miejscowości Templin. Zdaniem niemieckiego dewelopera jest to największa w Europie farma fotowoltaiczna, która została zbudowana z modułów PV wyprodukowanych w technologii cienkowarstwowej. 

REKLAMA

Farma fotowoltaiczna w Templinie posiada moc 128 MW i składa się z ponad 1,5 mln cienkowarstwowych paneli wyprodukowanych przez amerykański First Solar, który jeszcze do niedawna posiadał zakład produkcyjny we Frankfurcie nad Odrą. Farmę fotowoltaiczną w Templinie obsługuje 114 centralnych inwerterów dostarczonych przez SMA – globalnego lidera w produkcji tego typu urządzeń. 

REKLAMA

– Elektrownie fotowoltaiczne takie jak w Templinie są najbardziej ekonomiczną formą produkcji energii słonecznej. Obecnie osiągneliśmy już prawie koszt produkcji energii porównywalny z lądowymi farmami wiatrowymi – informuje w komunikacie poświęconym uruchomieniu farmy fotowoltaicznej w Templinie Berhard Beck, CEO Belectric. Z energii produkowanej pod Templinem mają korzystać głównie mieszkańcy Berlina. 
gramwzielone.pl