Jak chmura może usprawnić produkcję energii ze Słońca?

Jak chmura może usprawnić produkcję energii ze Słońca?
Easysolar press

{więcej}Pojawienie się mobilnego Internetu wraz z przejęciem rynku przez smartfony, tablety oraz laptopy, zainspirowało wiele firm z różnych sektorów do modyfikowania swoich dotychczasowych działań. Technologia chmury zrewolucjonizowała w ogromnym stopniu przede wszystkim branżę IT. 

Dziś technologia ta oznacza przede wszystkim znaczne obniżenie kosztów, oszczędność czasu oraz wyższą efektywność. Często nie zdajemy sobie sprawy, że korzystamy z rozwiązań chmury, ale serwer Dropbox czy poczta Gmail  to tylko nieliczne przykłady jej zastosowań. Bardzo istotne jest to, że dostęp do zasobów zapisanych w chmurze jest zapewniony z praktycznie każdego urządzenia z każdego zakątka świata – jedyny warunek to dostęp do Internetu.

REKLAMA

Tymczasem polska firma EasySolar stworzyła pierwszą na świecie aplikację wykorzystującą chmurę do projektowania systemów fotowoltaicznych. Aplikacja umożliwia sprawne wykonanie wymiarowania na dowolnym obiekcie z dowolnego urządzenia (laptop, smartfon, tablet). Posiada też dodatkowe funkcjonalności zapewniające łatwe zarządzanie projektami oraz pełne bezpieczeństwo przechowywanych danych.

REKLAMA

Przyjazny interfejs umożliwia łatwy dostęp do wszystkich etapów projektowania. W paru prostych krokach możliwe jest wykonanie wizualizacji systemu fotowoltaicznego na zdjęciach, szkicach oraz mapach, a także obliczenie produkcji i wykonanie symulacji przychodów z wyprodukowanej przez instalację energii elektrycznej. Aplikacja jest zaopatrzona w kompletną bazę danych nasłonecznienia, szczegółowe mapy oraz rozwiązania, które pojawiają się po raz pierwszy w programie do projektowania instalacji fotowoltaicznych. 

Dodatkowo, zespół inżynierów EasySolar wierzy w to, że takie rozwiązanie zapewni lepszą komunikację pomiędzy projektantami, instalatorami, dystrybutorami urządzeń, a nawet inwestorami. Firma na razie wypuściła na rynek wersję testową, na którą można zapisać się na następującej stronie: http://app.easysolar.pl. Opinie użytkowników mają posłużyć do dalszego doskonalenia produktu.
Easysolar