Najczęściej kupowane panele fotowoltaiczne w Niemczech, USA, Chinach i Japonii

Najczęściej kupowane panele fotowoltaiczne w Niemczech, USA, Chinach i Japonii
Foto: SolarWorld press

{więcej}Firma konsultingowa IHS Research opublikowała ranking najczęściej kupowanych marek paneli fotowoltaicznych na największych rynkach PV w 2013 r. – w Chinach, Japonii, USA i Niemczech.

Na największym rynku fotowoltaicznym w 2013 r., czyli w Chinach, w ubiegłym roku dominowali rodzimi producenci paneli PV. Lider tego rynku – Yingli Green – sprzedał ponad 600 MW paneli PV, a dwaj kolejni – Trina Solar i Jinko Solar – odpowiednio po ok. 490 MW i 440 MW. 

Na rynku japońskim widać z kolei dominację czołowych producentów z tego kraju. W 2013 r. Japończycy kupowali najczęściej panele Sharpa (ok. 850 MW), Kyocery (ok. 840 MW) i Solar Frontier (niewiele ponad 600 MW). 

REKLAMA
REKLAMA

W Niemczech, w których w 2013 r. przybyło 3,3 GW nowych instalacji fotowoltaicznych, w ubiegłym roku najwięcej paneli PV sprzedali chińscy producenci Yingli Green oraz Trina Solar. Pierwszy z nich sprzedał prawie 600 MW paneli PV, a drugi niewiele ponad 200 MW. Trzeci był rodzimy producent SolarWorld, który zanotował sprzedaż na poziomie ok. 100 MW. 

W USA – mimo ceł na import paneli PV z Chin – w pierwszej „trójce” producentów, którzy zanotowali największą sprzedaż w 2013 r., znalazł się Yingli Green (prawie 600 MW) oraz Trina Solar (300 MW). Liderem rynku amerykańskiego jest jednak producent z tego kraju – First Solar, który w ubiegłym roku sprzedał w USA ok. 540 MW modułów PV. 

Zobacz ranking największych producentów paneli fotowoltaicznych w 2013 r. w artykule: Najwięksi producenci modułów fotowoltaicznych w 2013 r.

gramwzielone.pl