Dotacje na energię słoneczną w województwie pomorskim

Dotacje na energię słoneczną w województwie pomorskim
Lance Cheung, flickr cc-by-2.0

{więcej}W konkursie „Słoneczne Pomorze” ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku jednostki samorządu terytorialnego i uczelnie z woj. pomorskiego mogą otrzymać łącznie 3,2 mln zł w formie dotacji i pożyczek. Pieniądze z konkursu mogą zostać przeznaczone na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych.

Jak donosi PAP, z informacji przekazanych przez WFOŚiGW w Gdańsku wynika, że z łącznej kwoty 3,2 mln zł, 2 mln zł przeznaczono na dotacje, a 1,2 mln na pożyczki. Maksymalne dofinansowanie ma wynieść 80% kosztów kwalifikowanych. Pojedynczy projekt może otrzymać dotację w maksymalnej wysokości 50% (do 400 tys. zł) oraz pożyczkę stanowiącą do 30% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Projekty do konkursu należy złożyć do 31 marca br., a wyniki mają zostać opublikowane z końcem maja.

REKLAMA
REKLAMA

W 2013 roku w ramach konkursu „Słoneczne Pomorze” przydzielono dotacje dla 7 inwestycji na łączną kwotę 330 tys. zł z kwoty ok. 1 mln, jaka była przeznaczona ten cel. Ze wsparcia WFOŚiGW w woj. pomorskim skorzystano m.in. przy instalacji zespołów ogniw fotowoltaicznych o łącznej mocy 14,5 kW na dachach szkół w Czarnej Dąbrówce i Rokitach (gmina Czarna Dąbrówka) oraz przy montażu 45 lamp autonomicznych (lampy solarne lub hybrydowe) w Gdańsku, Lubichowie, Sadlinkach, Słupsku, Kobylnicy i Pruszczu Gdańskim.

Więcej informacji i regulamin na stronie konkursu „Słoneczne Pomorze”.

gramwzielone.pl