Rekordowa wydajność modułu fotowoltaicznego CIS

Rekordowa wydajność modułu fotowoltaicznego CIS
AVANCIS press

{więcej}Amerykański National Renewable Energy Laboratory (NREL) potwierdził rekordową wydajność modułu cienkowarstwowego wyprodukowanego w technologii CIS. 

Odnotowana przez NREL sprawność na poziomie 16,6% została zbadana na próbce modułu cienkowarstwowego CIS w rozmiarze 30×30 cm2. Jak informuje NREL, to nowy rekord wydajności cienkowarstwowych modułów CIS. Wcześniejszy rekord wydajności modułów fotowoltaicznych CIS był także udziałem Avancis i został odnotowany w 2011 r. 

Testowany moduł dostarczył Avancis – niemiecka firma specjalizująca się w produkcji cienkowarstwowych modułów fotowoltaicznych CIS. Avancis należy do Grupy Saint Gobain. 

REKLAMA
REKLAMA

– Ten wynik pokazuje ogromny potencjał naszego procesu produkcji. Przeniesienie testowanych rozwiązań do produkcji pozwoli na zmieszczenie mocy wynoszącej niemal 160 Wp na powierzchni ok. 1 m2 – komentuje wynik zanotowany przez NREL Dr Jorg Palm z Avancis. 

Sprawność seryjnie produkowanych przez Avancis modułów CIS wynosi – w zależności od modelu od ok. 10,5 do 12,8%. Podobnymi parametrami cechują się moduły globalnego lidera w produkcji modułów CIS – Solar Frontier. 

gramwzielone.pl