Aktualne ceny modułów fotowoltaicznych

Aktualne ceny modułów fotowoltaicznych
OregonDOT, flickr cc-by-2.0

{więcej}Ceny modułów fotowoltaicznych na niemieckim rynku detalicznym od początku 2014 r. utrzymują się na stałym poziomie i są wyższe niż w analogicznym okresie roku 2013. 

Jak wynika z raportu firmy Photon, na koniec lutego średnia cena modułów monokrystalicznych na rynku spot w Niemczech wynosiła 0,68 €/W i była o 9,7% wyższa niż w lutym 2013 r. Jak wynika z danych Photona, cena modułów monokrystalicznych w pierwszych miesiącach 2014 r. utrzymuje się niemal na niezmienionym poziomie. 

REKLAMA

Podobnie jest z modułami polikrystalicznymi, których aktualna cena na rynku detalicznym w Niemczech oscyluje wokół poziomu 0,6 €/W. Ceny modułów polikrystalicznych za naszą zachodnią granicą utrzymują się od wielu miesięcy niemal na tym samym poziomie. Obecnie moduły typu poli są droższe o 5,3% w porównaniu do lutego 2013 r. 

REKLAMA

Od początku 2014 r. nie ma większych zmian także w indeksie cen modułów importowanych z Chin. Ich średnia cena na niemieckim rynku spot wynosi obecnie 0,6 €/W i jest o 9,1% wyższa niż przed rokiem. 

gramwzielone.pl