Inwerter Growatt z rekordową sprawnością w teście Photona

Inwerter Growatt z rekordową sprawnością w teście Photona
Inwerter Growatt 20000TL3-HE. Foto: Photon/Growatt

{więcej}W teście przeprowadzonym przez niemiecki instytut Photon Lab potwierdzono rekordową sprawność na poziomie 99% zanotowaną podczas badań inwertera o mocy 20 kW – model 2000TL3-HE – firmy Growatt. 

Jak informuje Photon, obecnie na rynku inwerterów sprawnością na poziomie 99% lub wyższą może pochwalić się tylko kilka modeli inwerterów. Wśród nich jest inwerter 2000TL3-HE wyprodukowany przez firmę Growatt. Sprawność na poziomie 99,02% odnotowana na inwerterze dostarczonym przez Growatt to drugi najlepszy wynik w historii testów inwerterów przeprowadzonych do tej pory przez Photon Lab. 

Wynik na poziomie 99,02% został odnotowany przez Photon Lab przy 30-procentowej mocy nominalnej i przy napięciu MPP wynoszącym 603 V. Przy pozostałych konfiguracjach sprawność testowanego inwertera nie spadła poniżej 98%. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Photon Lab sprawność badanego inwertera w warunkach średniego nasłonecznienia wynosi 98%, a przy wysokim nasłonecznieniu wzrasta do poziomu 98,4%. 

REKLAMA
REKLAMA

– Przełamanie granicy sprawności 99% pokazuje, że producent [Growatt] należy do pierwszej technologicznej ligi – czytamy w komunikacie Photona. 

Więcej informacji o wynikach testu przeprowadzonego przez Photon Lab na inwerterze 2000TL3-HE firmy Growatt znajduje się pod tym linkiem [PDF].

Dystrybucja inwerterów Growatt w Polsce: ZNSHINE SOLAR

artykuł sponsorowany