56 MW na trackerach w 60 dni!

56 MW na trackerach w 60 dni!
Array Technologies press

{więcej}Terminy są zawsze bardzo pilne, ale co jeśli celem inwestora było zainstalowanie 56 MW instalacji fotowotaicznej w zaledwie 60 dni? W dodatku w systemie trackerów jedno-osiowych?

Firmy Array Technologies, Inc (ATI) i SunEnergy1 podjęły się tego zadania i z sukcesem go wykonały. W ostatnich miesiącach 2013 r., w pięciu wybranychszczególnie słonecznych w Karolinie Północnej znaleziono grunt do zamontowania rozwiązań firmy ATI i we współpracy z  SunEnergy1 wiodącym inwestorem projektu oraz inżynierii i budownictwa z siedzibą w Północnej Karolinie. ATI i SunEnergy1 podpisały umowy dostawy zaledwie trzy miesiące przed terminem kredytu podatkowego 31 grudnia 2013 r.

HZ DuraTrack i DuraRack to systemy, które mogą się pochwalić najlepszym w branży stosunkiem ceny do szybkości montażu na miejscu, mają mniejsze silniki, lepsze materiały konstrukcyjne i części w stosunku na 1 MW niż jakikolwiek inny system śledzenia, co zapewnia większą szybkość instalacji i większą niezawodność. Dostosowane do różnorodnych warunków środowiskowych, topografii i konfiguracji stołów, mogą operować w kącie od 10 do 40 stopni, z przyrostem co 5 stopni.

REKLAMA

W obrotnicach zastosowano suche łożyska ślizgowe wykonane z odpornego na promieniowanie UV o wysokiej wytrzymałości polimerów niskiego tarcia i nie wymagają smarowania. Zostały one przetestowane na ścieranie piaskiem na okres do 30 lat.

REKLAMA

Ten jedno-osiowy system trackerów daje możliwość dodatkowego uzysku energii o ponad 33% w stosunku do systemów stałych i uchylnych. Są to dane uzyskane po ponad dwóch dekadach użytkowania różnych tego typu instalacji. 

Aby ułatwić instalację 56 MW w pięciu miejscach w mniej niż dwa miesiące, firma ATI bardzo się starała, aby odpowiednio szybko świadczyć usługi inżynierskie, fabrycznie wyposażyć zespoły, zorganizować wsparcie zarządzania projektami na miejscu oraz system przyspieszonych przesyłek materiałów oraz pomóc SunEnergy1 dotrzymać tego wręcz kosmicznego tempa wykonania. Dzięki doskonałości projektu, sprytnemu sposobowi pakowania i montażu wstępnego, udało się zainstalować 200 tysięcy paneli w mniej niż 60 dni.

Wszystkie lokalizacje, w których zlokalizowano projekt, znajdują się we wschodniej Karolinie Północnej i byłymi pierwszymi miejscami, gdzie zrealizowano instalacje HZ DuraTrack i gdzie z powodzeniem ulepszono te produkty, szczególnie zaciski montażowe, jak również zintegrowano stoły z uziemieniem, co optymalizuje ilość materiałów i czas instalacji.

Wykorzystując możliwości danego miejsca tak dostosowano projekty, aby wytrzymały napór większy  niż 100 mph, bo wiatrów huraganowych w Północnej Karolinie nie brakuje. Wszystkie pięć projektów zostało wykonanych na czas przed 31 grudnia 2013 roku. 

Sunny Horizon